DOZ Maraton Łódź z PZU

i

Autor: Nella Krysztofowicz DOZ Maraton Łódź z PZU

Etiopczyk Abraw Misganaw wygrał DOZ Maraton Łódź z PZU

2016-04-17 15:52

Zwycięzcą Maratonu został Etiopczyk Abraw Misganaw, który pokonał cały dystans w 2:13:24.  

W sumie w biegu wzięło udział 2 tysiące maratończyków. Dla pań tegoroczny maraton okazał się po raz kolejny Mistrzostwami Polski, najszybszą polką okazała się Agnieszka Mierzejewska, która przegrała z Kenijką.

"Do trzydziestego kilometra biegło mi się super, później tak jakby odcięło prąd mówiąc po naszemu, nogi nie chciały współpracować ze mną, zabrakło siły, mam nadzieje, że zdrowie pozwoli na to żebym mogła jeszcze powalczyć. W tym tygodniu szybki odpoczynek, a później starty na krótszych dystansach no i zobaczymy. Z trenerem jeszcze nie rozmawialiśmy na temat co dalej, na te chwile byłam skupiona na Maratonie" - komentowała Agnieszka Mierzejewska.  

3 tysiące biegaczy pokonało dystans 10 km

"Biegło mi się dobrze, ostatni kilometr trochę pod górkę było, ale wszyscy dobiegli, więc jest fajnie. Ja miałem kontuzję, ale dałem radę, udało się, wynik jest bardzo dobry, cieszę się jestem cały i zdrowy, trasa super, pogoda super, Łódź bardzo ładna więc za rok też będziemy".

W biegu na 10 km najlepsi okazali się Krzysztof Pietrzyk i Karolina Nadolska. Wszyscy wystartowali i zakończyli bieg w niedzielę w łódzkiej Atlas Arenie.
 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany