Festiwal Światła 2016 w Łodzi [ZDJĘCIA]: Light Move Festival na Piotrkowskiej aż do Parku Staromiejskiego!

2016-09-16 16:02

Light Move Festival w Łodzi w tym roku odbędzie się w październiku. Festiwalowi Światła po raz pierwszy towarzyszyć będzie hasło przewodnie. SPRAWDŹCIE SZCZEGÓŁY!

Festiwal Światła 2016 w Łodzi [PROGRAM]. Light Move Festival: pokazy, mappingi, instalacje świetlne

Tegoroczna edycja Festiwalu Światła odbędzie się od 7 do 9 października, w godzinach 18:45 – 24:00. Po raz pierwszy festiwalowe atrakcje obejmą długi deptak Piotrkowskiej od Roosevelta do Placu Wolności i dalej do Parku Staromiejskiego. Na placu Wolności zrealizowany zostanie wielki spektakl audiowizualny, a w Parku Staromiejskim  umieszczone zostaną artystyczne instalacje.  - Pierwszy raz obraliśmy temat przewodni Festiwalu Światła - w roku 2016 będzie nim oniryzm. Oniryzm czyli sen lub marzenie. W sztukach plastycznych pojawiał się w dziełach Francisca Goi (Kiedy rozum śpi, budzą się demony) czy Salvadora Dalego (Płonąca żyrafa). Oniryzm jest tematem wymarzonym dla festiwalu światła i ciekawym dla artystów. Odchodzi od racjonalizmu, stając często w opozycji do realnego świata, często uwypuklając jego absurdy czy też wady. Taki też będzie nasz tegoroczny festiwal - zapowiada Beata Konieczniak, organizator i kreator festiwalu.

ZOBACZ, jak Festiwal Światła zmienia Łódź! [GALERIA ZDJĘĆ]. Light Move Festival 2016 hitem

Festiwal Światła 2016 w Łodzi, mimo deszczowej aury, przyciągnął łodzian na Piotrkowską. Które atrakcje okazały się hitem? ZOBACZCIE ZDJĘCIA z piątku!

Festiwal Światła 2016 w Łodzi: mappingi, projekcje, instalacje

Jak co roku Light Move Festival podkreśli piękno łódzkiej architektury i pokoloruje światłem najsławniejszą w Polsce ulicę. W programie znają się między innymi: mappingi, projekcje wielkoformatowe, instalacje i iluminacje. Po raz kolejny do Łodzi przyjadą najlepsi na świecie light designerzy z takich krajów jak Francja, Włochy czy Wielka Brytania.

Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość - organizatorzy Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival podpisali z Łódzkim Centrum Wydarzeń umowę wieloletnią, która zagwarantuje rozwój przedsięwzięcia oraz stabilne finansowanie przez najbliższe 4 lata. Łącznie do roku 2019 na organizację festiwalu przeznaczonych zostanie 5,5 miliona złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany