Gigantyczny mandat w Łodzi! To, co zrobił ten kierowca wielu zaskoczy

i

Autor: POLICJA Gigantyczny mandat w Łodzi! To, co zrobił ten kierowca wielu zaskoczy

Gigantyczny mandat w Łodzi! To, co zrobił ten kierowca wielu zaskoczy

2022-02-06 11:42

- Dwa mandaty o łącznej wartości 3 tysięcy złotych zapłaci łodzianin, który dwa razy w ciągu pół godziny złamał przepisy jadąc samochodem po chodniku. Wykroczenia nagrał świadek - podała w niedzielę mł. asp. Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej policji.

Pod koniec stycznia tego roku na skrzynkę mailową policyjnego Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym w Łodzi trafiło nagranie od mieszkańca. Dotyczyło jazdy samochodem po chodniku.

- Wykroczenia, których był świadkiem miały miejsce na ulicy Pabianickiej w ciągu pół godziny. Zgłaszający w swoim zawiadomieniu podkreślał, jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych, oraz jak duże zagrożenie stworzył kierowca jeżdżący autem po chodniku - relacjonowała Czyż.

Zobacz także: Jasnowidz Jackowski miał wizję, w której premier Morawiecki ostrzega Polaków. To zacznie się latem, a rok 2022 będzie najgorszy w historii!

- Na nagraniu widać, jak w ciągu pół godziny, kierujący nissanem dwukrotnie porusza się po chodniku przeznaczonym wyłącznie dla ruchu pieszych. Ustaliliśmy właściciela pojazdu, któremu podczas przesłuchania pokazany został materiał wideo"- przekazała. "42-latek tłumacząc swoje zachowanie, twierdził, że do serwisu, do którego chciał dojechać, nie było innej drogi niż przez chodnik dla pieszych. Mężczyzna w swoim postępowaniu nie widział nic złego, gdyż jak powiedział, żaden pieszy nie poruszał się wówczas chodnikiem - podkreśliła Czyż.

42-latek ukarany został mandatami karnymi w łącznej kwocie 3 tysięcy złotych.

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany