Groby w parku, a nie na cmentarzu! Tak ksiądz unika zamknięcia nekropolii!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Groby w parku, a nie na cmentarzu! Tak ksiądz unika zamknięcia nekropolii!

Groby w parku, a nie na cmentarzu! Tak ksiądz spod Łodzi unika zamknięcia nekropolii!

2020-10-31 7:44

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, cmentarze w dniach 31 października - 2 listopada będą zamknięte. W Ksawerowie (woj. łódzkie) ksiądz znalazł pomysł, jak obejść przepisy. Większość mieszkańców doceniła działania miejscowego proboszcza.

Podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki zakomunikował, że w dniach 31 października - 2 listopada wszystkie cmentarze w Polsce będą zamknięte.

- Nie chcemy doprowadzać do takiego ryzyka, żeby na skutek odwiedzin na cmentarzach rzeczywiście wiele osób poniosło śmierć - mówił szef rządu.

Decyzja nie spodobała się wielu Polakom, którzy w piątkowe popołudnie ruszyli na groby bliskich, aby je uporządkować czy też zapalić znicze. Po północy nekropolie zostały zamknięte. Zobacz, jaka kara grozi za wejście na cmentarz.

Tymczasem proboszcz parafii w Ksawerowie (woj. łódzkie) znalazł sposób na to, aby miejscowy cmentarz był cały czas otwarty. Ksiądz stworzył specjalną komisję, która przemianowała cmentarz na... park cmentarny.

Większość mieszkańców tej miejscowości doceniła działania księdza. Na ten moment nie wiadomo, jak na ten pomysł zareagują władze.

Po ogłoszeniu zakazu tłumy ruszyły na cmentarze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany