Łódzkie metro

i

Autor: UMŁ

Historyczna chwila! Łodzianie będą mogli zostawić ślad na tunelu średnicowym

2021-10-21 8:24

W najbliższą sobotę (23 października) łodzianie będą mieli niezwykłą okazję na własne oczy zobaczyć skalę inwestycji realizowanej pod ziemią między Łodzią Kaliską i Fabryczną. Co ciekawe, będzie również możliwość złożenia swojego autografu na tunelu średnicowym.

Tunel kolei średnicowej, który jest właśnie drążony pod łódzkim centrum, to największa inwestycja realizowana w mieście. Połączy nie tylko największe polskie miasta przez sam środek Łodzi, ale udrożni też dworzec Fabryczny, który od czasu wybudowania jest dworcem czołowym, czyli takim, na którym pociągi kończą swoją trasę - opisuje magistrat. Tunel ma średnicę ponad 13 metrów i powstaje z betonowych pierścieni, które są tworzone pod ziemią w maszynie drążącej, będącej jednocześnie wielką fabryką.

Ćwiczenia samoobrony ratowników medycznych i policji.

- Każdy taki ring składa się z ośmiu elementów ważących po 2 tony. Skalę tak wielkiej inwestycji trudno sobie wyobrazić, ale w najbliższy weekend będzie można zobaczyć ją na własne oczy. Przywieziemy elementy ringu na plac przy zbiegu ul. Zielonej z al. Kościuszki, gdzie zapraszamy wszystkich chętnych do podpisywania się na nich. Ring z autografami planujemy umieścić w tunelu - zapowiada Katarzyna Gadomska, rzeczniczka generalnego wykonawcy tunelu.

ZOBACZ TEŻ: Po remoncie tych ulic Łódź będzie miała... Bulwary Północne

Będzie to największa atrakcja punktu informacyjnego o tunelu średnicowym, który zostanie uruchomiony w sobotę przy ul. Zielonej. Będzie można się tam zapoznać z harmonogramem inwestycji, zakresem prac, czy planowaną organizacją ruchu na różnych etapach inwestycji. Punkt będzie czynny od godz. 11 do 18.

Historyczna chwila! Łodzianie będą mogli zobaczyć tunel średnicowy i... zostawić na nim ślad

i

Autor: UMŁ

Ponadto, jak zapowiada manager ulicy Piotrkowskiej, przedsiębiorcy z ul. Zielonej przygotowali warsztaty, porady i poczęstunek dla łodzian. Jedną z atrakcji będzie również parada pojazdów MPK.

Wstęp na imprezę jest wolny, a wejście będzie od strony skrzyżowania ul. Zielonej z ul. Piotrkowską.

Nasi Partnerzy polecają