Jak zmniejszyć stres przed rozmową kwalifikacyjną?

i

Autor: materiały promocyjne

Jak zmniejszyć stres przed rozmową kwalifikacyjną?

2020-10-16 8:00

Z rozmowami w sprawie zdobycia pracy nierozerwalnie związany jest stres. Im bardziej zależy Ci na zdobyciu wybranego stanowiska, tym trema przed interview jest większa. Trudno całkowicie się jej pozbyć, jednak istnieją sposoby na zapewnienie sobie nieco spokoju ducha przed decydującym spotkaniem.

Dobrze przygotuj się do rozmowy

Dzięki portalom takim, jak Pracuj.pl możesz zapoznać się z różnymi scenariuszami rozmów rekrutacyjnych. W wielu miejscach sieci znajdziesz przykładowe pytania, powtarzające się podczas spotkań o pracę. Przed wyznaczonym terminem interview opracuj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się kwestie. Pomoże Ci to uniknąć stresu przed pustką w głowie, gdy rekruter będzie oczekiwał na Twoją wypowiedź. Podczas każdego spotkania rekrutacyjnego przychodzi czas na zadawanie pytań przez kandydata. Nie zaniedbaj tego elementu, gdyż może okazać się kluczowy dla efektu rozmowy kwalifikacyjnej. Zastanów się spokojnie w domu, o co chciałbyś zapytać swojego potencjalnego pracodawcę. Z pomocą znowu może przyjść Pracuj.pl, gdzie znajdziesz wiele cennych podpowiedzi.

Zadbaj o sen i pozytywne nastawienie

Jeżeli udasz się na rozmowę o pracę głodny i niewyspany, z pewnością nie wykorzystasz w pełni swoich możliwości. Postaraj się przed dniem, w którym ma odbyć się spotkanie z pracodawcą dobrze się wyspać i nieco wyciszyć. Nie warto do późnej nocy opracowywać scenariuszów rozmowy kwalifikacyjnej i panicznie szukać odpowiedzi, bo sprawi to, że jeszcze bardziej nakręcisz swój stres. Możesz przed snem wybrać się na spacer czy porozmawiać z życzliwą bliską osobą, by ukoić nieco system nerwowy. Wypoczęty organizm będzie maksymalnie zmotywowany, by dać z siebie wszystko, gdy rozpocznie się interview.

Zaplanuj szczegółowo drogę na miejsce spotkania

Z pewnością wiesz, że spóźnienie na rozmowę w sprawie pracy jest niewybaczalnym przewinieniem i może zaważyć na wyniku rekrutacji. Jeżeli miejsce, do którego masz się udać wymaga dłuższej podróży i korzystania z różnych środków lokomocji, starannie zaplanuj przebieg dojazdu. Sprawdź, gdzie dokładnie mieści się wyznaczony adres, by nie szukać go na GPSie chwilę przed rozmową. Obecnie nieocenioną pomocą są internetowe mapy opatrzone zdjęciami satelitarnymi. Sprawdź z wyprzedzeniem godziny odjazdów autobusów czy tramwajów, z których będziesz korzystać. Zostaw sobie zapas czasowy na nieprzewidziane wypadki. Z pewnością wcześniejsze dokładne opracowanie sposobu dostania się na rozmowę rekrutacyjną zmniejszy Twój stres.

Artykuł sponsorowany