Kalendarz na nowy rok. Wyjątkowo długi majowy weekend
Kto planuje wypoczynek z dużym wyprzedzeniem, może już zerkać do kalendarza na nowy rok. Rok 2024 jest przestępny, więc każdy z nas i tak popracuje o jeden dzień dłużej, ale są też dobre wieści. Prawdopodobnie już w styczniu, w zależności od zakładu pracy, większość z nas odbierze dzień wolny za 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, które przypada w sobotę. Kolejna laba, o ile nie wybieramy się wcześniej na urlop, będzie pod koniec marca, bo Wielkanoc 2024 przypada w niedzielę, 31 marca, i w poniedziałek, 1 kwietnia. Okazja do naprawdę długiego wypoczynku pojawi się ponadto w weekend majowy, jako że 1, 2 i 3 maja przypadają kolejno w: środę, czwartek i piątek, więc w przypadku wzięcia dwóch dni urlopu możemy nawet liczyć na 9 dni bez pracy, tj. w okresie 27 kwietnia-5 maja.
Boże Ciało i Święto Wojska Polskiego
Kolejny długi weekend rozpoczniemy w czerwcu, a dokładniej 20. dnia tego miesiąca, kiedy przypada Boże Ciało. Z urlopem wziętym w piątek, 21 czerwca, otrzymamy 4 dni wolnego. Dokładnie tyle samo odpoczynku możemy sobie zaplanować w sierpniu. W 2024 r. Święto Wojska Polskiego wypada w czwartek, 15 sierpnia, więc to kolejna okazja do zrobienia sobie długiego weekendu.
Kiedy przypada Wszystkich Świętych i Święto Niepodległości?
Rok 2024 zapewni nam kolejny długi weekend na początku listopada, bo Wszystkich Świętych wypada w piątek. Półtora tygodnia później czeka nas kolejna przerwa, jako że Święto Niepodległości będziemy świętować w poniedziałek, 11 listopada.
Święta Bożego Narodzenia 2024. Będzie 9 dni przerwy?
Szansa na powtórzenie długiego weekendu z przełomu kwietnia i maja nadarzy się w okresie świąt Bożego Narodzenia 2024. Wigilia, Boże Narodzenie i 2. dzień świąt wypadają kolejno we: wtorek, 24 grudnia, środę, 25 grudnia, i czwartek, 26 grudnia, więc dwa dni urlopu mogą nam zagwarantować aż 9 dni wolnego, tj. od piątku, 20 grudnia, do niedzieli, 29 grudnia, włącznie.