75 nowych kamer zostanie zainstalowanych w rejonach, które łodzianie wskazują jako niebezpieczne

i

Autor: Natalia Wolniewicz 75 nowych kamer zostanie zainstalowanych w rejonach, które łodzianie wskazują jako niebezpieczne

Kamera termowizyjna nową jakością monitoringu w Łodzi

2016-07-15 22:20

System monitoringu w Łodzi się rozrasta. Jeszcze w tym roku zamontowanych zostanie 75 kamer. Nowością jest kamera termowizyjna, która zostanie zainstalowana w parku na Zdrowiu.

To już III etap rozbudowy monitoringu miejskiego. 75 nowych kamer zostanie zainstalowanych w rejonach, które łodzianie wskazują jako niebezpieczne. 34 kamery staną w parku im. Józefa Piłsudskiego na Zdrowiu, 21 w okolicach Bałuckiego Rynku, kolejnych 20 na Limanowskiego - między aleją Włókniarzy a ulicą Zachodnią.

Zobacz też: Na Światowe Dni Młodzieży 2016 do Łodzi zjedzie ok. 8 tys. pielgrzymów. Miasto jest gotowe [AUDIO]

Kamera termowizyjna w parku na Zdrowiu

Całkowitą nowością w mieście jest kamera termowizyjna, która zostanie zainstalowana w parku na Zdrowiu. - Jest to rozległy, zalesiony teren. Wieczorami jest słabo oświetlony i zwykłe kamery nie wystarczają. Ten teren stanie się centrum rozrywkowym, dlatego też chcemy zadbać o bezpieczeństwo łodzian sprawdzając go przez podczerwień - mówi prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska. Jeśli ten typ kamer się sprawdzi, niedługo podobne urządzenia zostaną zainstalowane również w innych łódzkich parkach. W ubiegłym roku zanotowano dzięki kamerom ponad 2600 zdarzeń.

Przycisk SOS na Piotrkowskiej

Dodatkowo, na Piotrkowskiej (na skrzyżowaniu ze Struga) działa przycisk SOS, przy pomocy którego można połączyć się bezpośrednio z operatorami monitoringu.

Więcej w materiale Natalii Wolniewicz, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany