Kiedyś kultowa, teraz artystyczna. Nowe oblicze ulicy Włókienniczej

2019-11-07 16:15
remontowana ul. Włókiennicza
Autor: GM

Metalowe elementy i lustrzane powierzchnie blach zdobić będą elewacje kamienic na ul. Włókienniczej. Dawna Kamienna przybierze artystyczny wygląd.

Trwa rewitalizacja kilkunastu kamienic, które zyskają zupełnie nowe fasady - tłumaczy architekt Maciej Musiał. - To będzie współczesna interpretacja XIX-wiecznego detalu architektonicznego. Wykorzystamy wszystkie detale, które się zachowały, a tam, gdzie ich nie ma, dołożymy nowe, z nowych tworzyw, m. in. nierdzewnego metalu czy lustrzanej blachy -wyjaśnia autor koncepcji.

Po generalnym remoncie czynsz w kamienicach znacznie wzrośnie. Nie wszystkich lokatorów, którzy mieszkali tu wcześniej, będzie stać na opłaty – przyznaje Magdalena Korycka- Korzeniowska z Zarządu Inwestycji Miejskich. - Ale każdy, kto będzie chciał wrócić i podoła wydatkom, może oczywiście tu na powrót zamieszkać.


Pierwsze wyremontowane kamienice mamy zobaczyć pod koniec przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE