Kobiety celowo kuszą księży?! Niedoszły ksiądz powiedział, czego uczyli go w seminarium. Ona czyha na jego cnotę

i

Autor: Shutterstock (2)

Kuriozalne słowa o kobietach

Kobiety celowo kuszą duchownych?! Niedoszły ksiądz powiedział, czego uczyli go w seminarium. "Ona czyha na jego cnotę"

2024-03-25 19:22

Niektóre kobiety celowo ubierają się i zachowują w wyzywający sposób, żeby skusić księży - takie informacje miał przekazywać wykładowca seminarium duchownego, do którego uczęszczał Robert Samborski. Niedoszły ksiądz opisał wszystko w swojej książce, a później potwierdzał te informacje w wywiadach. Nie zabrakło nawiązań do problemu pedofilii w Kościele.

Szokujące słowa wykładowcy seminarium o kobietach

Mimo że Robert Samborski, niedoszły ksiądz, zmarł w styczniu tego roku, w internecie nadal trwają dyskusje o jego słowach. W książce "Sakrament obłudy. Wspomnienia z seminarium" ujawnił kulisy działania placówek przygotowujących do posługi nowych duchownych. Informacje, które tam zawarł, potwierdzał następnie w wywiadach, mówiąc m.in. o tym, jak jeden z wykładowców ostrzegał kleryków przed kobietami.

Dalsza część tekstu poniżej.

Niecodzienna akcja w Olsztynie. Kobiety spacerowały po plaży miejskiej w szlafrokach

Na pierwszym roku któryś z wykładowców powiedział, żebyśmy uważali, bo na wiosnę zrobi się cieplej i niektóre kobiety specjalnie ubierają się i zachowują w wyzywający sposób, żeby kusić księży. Ksiądz całą swoją seksualność ma nierozerwalnie związaną ze strachem, że ktoś się dowie, że ją w ogóle odczuwa. Współżycie z dorosłym to zagrożenie, że może się wydać. A dziecko można łatwiej zastraszyć, zmanipulować, zmusić, żeby nic nie mówiło. Jest o wiele łatwiejszym łupem - powiedział Samborski w rozmowie z "Newsweekiem" z kwietnia 2022 r.