W tej polskiej miejscowości jeździ się lewą stroną! Mieszkańcy tłumaczą. U nas to jest nowa Anglia

i

Autor: Grzegorz Maliszewski / Dzień Dobry Bełchatów Mieszkańcy Zdzieszulic Górnych pod Bełchatowem jeżdżą lewą stroną ul. Piotrkowskiej. Dlaczego? Okazuje się, że nawierzchnia po prawej stronie jest tak zniszczona, że kierowcy boją się o swoje auta

To nie fanaberia, zmusza ich życie

W tej polskiej miejscowości jeździ się lewą stroną! Mieszkańcy tłumaczą. "U nas to jest nowa Anglia"

2024-03-24 5:10

Mieszkańcy Zdzieszulic Górnych pod Bełchatowem jeżdżą lewą stroną ul. Piotrkowskiej. Dlaczego? Okazuje się, że nawierzchnia po prawej stronie jest tak zniszczona, że kierowcy boją się o swoje auta. Na drodze nie brakuje dziur, a ludzie czekają na remont kilka lat. Choć nazywają swoją miejscowość "nową Anglią", to coraz częściej nie jest im do śmiechu.

Zdzieszulice Górne. Jeżdżą lewą stroną, bo prawa jest pełna dziur

Mieszkańcy Zdzieszulic Górnych mówią, że jest u nich "nowa Anglia", bo jeżdżą lewą stroną ulicy Piotrkowskiej - informuje ddbelchatow.pl. To nie żadna fanaberia kierowców, tylko próby ominięcia przez nich wielu dziur, które znajdują się na drodze. Już cztery lata temu ludzie napisali w tej sprawie petycję, która trafiła do starostwa, urzędu gminy i Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Mieszkańcy zwracali uwagę na koleiny, nierówności i połatane fragmenty jezdni, co ich zdaniem stanowi również zagrożenie dla rowerzystów i pieszych, którzy w to miejsce korzystają z poboczy.

Dalsza część tekstu poniżej.

Podjeżdżał i wyrywał kobietom torebki. Perfidny złodziej na rowerze zatrzymany

Efekt jest taki, że ludzie jak jeżdżą, to tylko jedną stroną jezdni, bo po tych dziurach i wybojach, to już się nie da. I tak w stronę ulicy Piotrkowskiej jak jadą to lewą stroną, a jak coś nadjeżdża z naprzeciwka, to dopiero zjeżdżają - mówi jeden z mieszkańców Zdzieszulic Górnych w rozmowie z ddbelchatow.pl.

Ludzie winią starostwo. Słusznie?

Zdaniem kierowców największą winę za taki stan rzecz ponosi Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, które co prawda przeprowadziło remont ulicy Piotrkowskiej, ale tylko na długości ok. 800 metrów, do skrzyżowania z drogą wewnętrzną. Do poprawy pozostały jeszcze ok. 2 km nawierzchni, ale zarząd i rada powiatu nie podjęły jeszcze decyzji w tej sprawie. Samorząd przyznaje, że czeka teraz na uruchomienie jakichś środków rządowych lub dotację z gminy Bełchatów, by móc dokończyć remont.

Dalsza część tekstu poniżej.

Zrobili część drogi, a co z pozostałym odcinkiem? Przecież to jest dramat w jakim stanie jest ta jezdnia, jak jest dziura, to przyjadą przyklepią placka asfaltowego i pojadą. Były obietnice i tyle po nich zostało – mówi inny mieszkaniec Zdzieszulic Górnych, którego cytuje ddbelchatow.pl.