Reklamy nie będą zasłaniać okien i ścian budynków. Znikną z płotów oraz szyb tramwajów i autobusów

i

Autor: Emilia Białecka/ESKAINFO.pl

Kodeks reklamowy w Łodzi będzie bezlitosny dla kiczu i tandety [AUDIO]. Wkrótce oczyści miasto z reklam

2016-05-06 20:46

Tego, że za sprawą kodeksu reklamowego Łódź się zmieni możemy być pewni. Płachty reklam znikną bowiem z powierzchni miasta. Nie wierzycie? A jednak!

Reklamy nie będą zasłaniać okien i ścian budynków. Znikną z płotów oraz szyb tramwajów i autobusów. Nie będzie ich również na terenach zielonych ani na Piotrkowskiej. Brzmi jak science fiction? A jednak! To dzięki przyjętej w ubiegłym roku przez Sejm ustawie krajobrazowej, która dała Łodzi zielone światło na usunięcie reklam z przestrzeni publicznej. Kodeks reklamowy ma być bezlitosny dla kiczu i tandety. - Na pewno znikną reklamy ledowe, które są po prostu niebezpieczne oraz bilbordy drukowane na miękkich materiałach, które bardzo szybko się degradowały - zapowiada radna Urszula Niziołek Janiak. - Na terenach zielonych praktycznie dopuszczalne będą tylko szyldy o określonych rozmiarach - dodaje.

Zobacz też: Łódź walczy z reklamami, a tymczasem... na kamienicy przy Kościuszki/Mickiewicza promuje organizowaną przez siebie imprezę

Największe obostrzenia obowiązują w strefie Parku Kulturowego, jakim jest ulica Piotrkowska. Po wprowadzeniu kodeksu reklamowego w całym mieście zakazane będą także lawety z reklamami na parkingach, zniknąć mają też wolno stojące tablice. Natomiast najmniej ograniczeń reklamowych będzie na osiedlach i w okolicach, gdzie są domki jednorodzinne oraz tereny przemysłowe.

Więcej o kodeksie reklamowym w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie: