Piotrkowska będzie Parkiem Kulturowym

i

Autor: Emilia Białecka/ESKAINFO.pl Piotrkowska będzie Parkiem Kulturowym

Piotrkowska Parkiem Kulturowym. Szykują się zmiany i... mandaty

2016-03-17 9:54

Do końca lipca z Piotrkowskiej muszą zniknąć szpecące reklamy i  banery. To jedne ze zmian, jakie niebawem wejdą w życie w ramach regulaminu stworzonego na potrzeby Parku Kulturowego.

Na dostosowanie się do zasad obowiązujących w Parku Kulturowym, jakim jest ulica Piotrkowska przedsiębiorcy mają czas tylko do końca lipca. Chodzi o reklamy, szyldy, riksze i elewacje kamienic, które muszą być zgodne z regulaminem  zatwierdzonym przez Radę Miejską. - Park Kulturowy to jest ochrona zabytków, która polega na tym, że dla danej przestrzeni, dla danego obszaru opracowuje się regulamin, powołuje się jednostkę, która stoi na straży przestrzegania tego regulaminu. Narzędziami do egzekwowania tego regulaminu są tak naprawdę mandaty, które może nakładać straż miejska - wyjaśnia miejski konserwator zabytków Kamila Kwiecińska-Trzewikowska. A te mandaty mogą wynieść do 500 zł.

Już wiadomo, że zmieni się także wygląd riksz - będą kremowe i bez reklam. Dla magistratu najważniejsze jest uporządkowanie wyglądu kiosków i pawilonów - muszą się zmienić zgodnie z wytycznymi do 29 stycznia przyszłego  roku.

Więcej o zmianach na Piotrkowskiej w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany