KORONAWIRUS. Prezydent Łodzi PISZE do Ministra Zdrowia w związku z OGROMNĄ liczbą chorych

2020-06-05 13:52 DK
Hanna Zdanowska
Autor: Platforma Obywatelska

Od kilku dni w zastraszającym tempie przybywa mieszkańców województwa łódzkiego zarażonych koronawirusem. Tylko w czwartek w Działoszynie potwierdzono 56 zachorowań u pracowników miejscowej wytwórni lodów i mrożonek, a w całym regionie było ich 112. Dlatego prezydent Łodzi zwróciła się do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego z apelem o przedstawienie działań, które mają ograniczyć liczbę zakażeń wśród mieszkańców.

- Szanowny Panie Ministrze, w związku z pojawiającymi się informacjami o rekordowym w skali całego kraju wzroście liczby zachorowań na COVID-19 w województwie łódzkim, uprzejmie proszę Pana Ministra o dane na temat prowadzonych i przewidywanych działań specjalnych rządu, mających na celu ograniczenie liczby zakażeń wśród mieszkańców mojego regionu narażonych na kontakt z wirusem – pisze Hanna Zdanowska i dodaje: - Ufam, że w przypadku niepokojącego rozwoju sytuacji będziemy mogli liczyć na wsparcie i zaangażowanie rządu na poziomie nie mniejszym, niż miało to miejsce w przypadku sytuacji epidemiologicznej na Śląsku.
Prezydent Łodzi na swoim profilu na Facebooku wyjaśnia, dlaczego zdecydowała się napisać do Ministra Zdrowia: - Trzeba zachować spokój, ale też być przygotowanym. W związku z rosnącą liczbą zarażeń w województwie łódzkim poprosiłam Ministra Zdrowia o informację na temat planowanych działań w razie gwałtownego pogorszenia się sytuacji i zadeklarowałam pełną pomoc i zaangażowanie ze strony miasta. Mam nadzieję, że nowe ogniska wirusa uda się szybko opanować, kluczem do sukcesu na pewno są m.in. testy i szybki przepływ informacji – tłumaczy.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Masz podobny temat? Pisz na: lodzkie@se.pl

Express Biedrzyckiej - Gość: Kamil Bortniczuk: Jarosław Kaczyński powinien przeprosić

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.