„Wielki brat” sprawdzi, czy nosisz maseczkę

i

Autor: Straż Miejska w Pabianicach

Koronawirus w ŁÓDZKIEM. „Wielki brat” sprawdzi, czy nosisz maseczkę

2020-10-09 13:19

W związku z pandemią koronawirusa od soboty, 10 października, cały kraj znajdzie się w tzw. żółtej strefie. Oznacza to, że zaczną obowiązywać znacznie bardziej rygorystyczne obostrzenia niż dotychczas. Jednym z nich jest obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. W Pabianicach osoby bez zasłoniętej twarzy będą wypatrywane przez operatora miejskiego monitoringu.

Strażnicy miejscy z Pabianic apelują o rozwagę i poważnie traktowanie obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Przypominają jednocześnie, że od 10 października wchodzi w życie nowe rozporządzenie resortu zdrowia, dzięki któremu osoby nie respektujące tego obowiązku mogą zostać ukarane mandatem.

- W związku z tym, celem zapobiegania takiej sytuacji, będziemy wykorzystywać monitoring miejski – zapowiadają strażnicy. - Wszelkie wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem rozporządzenia ujawnione przez operatora monitoringu będą rejestrowane i przekazywane patrolom Policji i Straży Miejskiej. Szanujmy nasze wspólne bezpieczeństwo – apelują.

Prezes wrocławskiego MPK i ordynator oddziału zakaźnego szpitala rozdawali maseczki