Kosew. Walka z czasem na rzece Ner pod Łęczycą. Strażacy zabezpieczają przerwany wał

i

Autor: KP PSP w Łęczycy

Kosew. Walka z czasem na rzece Ner pod Łęczycą. Strażacy zabezpieczają przerwany wał

2022-02-09 18:08

Od kilku godzin strażacy zabezpieczają przerwany wał przeciwpowodziowy na rzece Ner w miejscowości Kosew w woj. łódzkim. Około godziny 18 przewidywana jest fala kulminacyjna na rzece. Najbliższe zabudowania oddalone są o 500 metrów.

Jak przekazał w środę (9 lutego) rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak, strażacy workami z piaskiem obudowują wał przeciwpowodziowy, który został przerwany na szerokości około 8 metrów.

Wyjaśnił, że wał uszkodziło drzewo, które w wyniku ostatnich wichur zostało wyrwane z korzeniami, a następnie zaporę zniszczyły prawdopodobnie bobry.

"Powstała wyrwa, która ma około 8 metrów długości. Najbliższe siedliska oddalone są o 500 metrów i nie są w tym momencie zagrożone zalaniem" – zapewnił.

Okradli strażaków, którzy zbierają pieniądze na nowy wóz strażacki

Potrzebne do obudowania worki z piaskiem trzeba było transportować rzeką. Z tego powodu na miejsce zadysponowano także łódź z KP PSP w Tomaszowie Mazowieckim.

Około godz. 18 przewidywana jest fala kulminacyjna na rzece Ner w miejscu uszkodzonego wału w gminie Świnice Warckie. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej.

Sonda
Czy ufasz strażakom?