Heroiczna akcja strażaków po wypadku w Opocznie. 19-latek zakleszczony w aucie [FOTO]

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Heroiczna akcja strażaków po wypadku w Opocznie. 19-latek zakleszczony w aucie [FOTO]

2022-02-09 15:46

W środę (9.02.2022 r.) rano na ul. Piotrkowskiej w Opocznie miał miejsce groźny wypadek. W jednym z aut zakleszczył się 19-letni kierowca. Potrzebna była pomoc strażaków.

Opoczno. Wypadek na ul. Piotrkowskiej (9.02.2022 r.)

Wypadek na ul. Piotrkowskiej w Opocznie (9.02) miał miejsce po godzinie 8:00 rano. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 19-letni kierowca peugeota 308, podejmując próbę wyprzedzania innego pojazdu, zderzył się czołowo z toyotą, którą kierował 42-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego.

"19-letni kierowca peugeota został zakleszczony w pojeździe. Niezbędna była pomoc strażaków, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu, wydobyli poszkodowanego z rozbitego samochodu. W wyniku zdarzenia obaj kierujący biorący udział w wypadku trafili do szpitali. 19-latek śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do jednego z łódzkich szpitali, natomiast 42-latek trafił do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim" - opisuje asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: 22-latek szedł z komórką w ręku, uderzyło w niego auto. Straszny wypadek na Pabianickiej w Łodzi

Okradli strażaków, którzy zbierają pieniądze na nowy wóz strażacki

Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Jak się okazało, kierujący samochodem, który był wyprzedzany przez 19-latka odjechał z miejsca wypadku. Policjanci pracujący na miejscu zabezpieczyli ślady, dostępny monitoring oraz ustalili świadków zdarzenia.

Po wypadku droga w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego była zablokowana w obu kierunkach.

Sonda
Doznałeś kiedyś poważnego wypadku?