Jeździł po pijanemu, policja zatrzymała go dwa razy tego samego dnia!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. miguelrd68 /zdjęcie ilustracyjne

Łódzkie. Jeździł po pijanemu, policja zatrzymała go dwa razy tego samego dnia!

2022-02-04 11:50

Opoczyńscy policjanci, tego samego dnia, dwukrotnie zatrzymali pijanego kierowcę toyoty. 36-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 36-letni kierowca toyoty, który w miniony czwartek (3 lutego 2022 r.) w miejscowości Ossa został dwukrotnie zatrzymany przez opoczyńskich policjantów do kontroli drogowej i w obu przypadkach był nietrzeźwy. "Po raz pierwszy pijany 36-latek został zatrzymany przez patrol z Komisariatu Policji w Paradyżu o godzinie 16.30. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 3,8 promila alkoholu. Kilka godzin później, o 21.00 patrol policji z opoczyńskiej komendy zatrzymał do kontroli kolejny raz tego samego kierowcę toyoty. Niestety i tym razem 36-latek był nietrzeźwy, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu" - podaje asp.sztab. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: BMW uderzyło w pieszego, nie miał szans... Koszmar pod Łęczycą

Pijany kierowca BMW pędził S7 z prędkością 169 km/h

36-latek stracił prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującym prawem za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi:

  • Kara grzywny, ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.
  • Zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.
  • Kara pieniężna od 5 do 60 tysięcy złotych. Przekazywana jest na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.
  • Dziesięć punktów karnych.

Policja apeluje o rozsądek.

Przypomnijmy, do innego zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy doszło kilka dni wcześniej w miejscowości Sługocice (pow. tomaszowski). Tam 64-letni mężczyzna, tego samego dnia, na tej samej drodze, dwoma różnymi autami wjechał do rowu. Więcej na ten temat piszemy w materiale: Wjechał do rowu dwoma samochodami jednego dnia! Pechowiec może nawet trafić za kratki.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany