Akcja policji na dworcu Fabrycznym. 32-latek strzelał do pracowników ochrony

i

Autor: Policja/ archiwum/ zdjęcie ilustracyjne

Akcja policji na dworcu Fabrycznym. 32-latek strzelał do pracowników ochrony

2022-02-01 17:22

Łódzka policja zatrzymała 32-latka, który na terenie dworca Fabrycznego strzelał do interweniujących pracowników ochrony obiektu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia 2022 roku. Tego dnia kryminalni ze śródmiejskiego komisariatu, będąc na terenie dworca, zbierali materiały do prowadzonej sprawy. W pewnej chwili do pomieszczenia monitoringu wbiegł pracownik ochrony, który poinformował, że nieznany mężczyzna strzelał z pistoletu w jego stronę. "Mężczyzna miał wcześniej leżeć na podłodze w hali dworca, a po zwróceniu mu uwagi przez ochroniarzy wyjął broń i kilka razy wystrzelił" - opisuje Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Afera z udziałem policjantów. Co się działo w mieszkaniu na łódzkiej Dąbrowie?

Słysząc to policjanci natychmiast pobiegli we wskazane miejsce. Niestety, sprawca zdążył się już oddalić, opuszczając budynek. Funkcjonariusze zauważyli go przy zbiegu ulic POW i Rodziny Poznańskich.

Kolejny zamach prezydenta?! 24-latek zachęcał do zabójstwa w czasie finału WOŚP

"Mężczyzna nie reagował na polecenie mundurowych, podczas zatrzymania stawiał czynny opór, krzyczał, był agresywny, za wszelką cenę chciał się wyswobodzić. W jego torbie funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet na gumowe kule o średnicy 1 centymetra. Po sprawdzeniu dokumentów, okazało się, że agresorem jest 32-letni obywatel Ukrainy - informuje policjantka.

Zatrzymanemu, za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji.

Sonda
Czy kary za napaść na funkcjonariuszy publicznych powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany