Ksawerów. To ten proboszcz zbuntował się przeciwko rządowi. Zmienił cmentarz na park i wpuścił wiernych [FOTO]

2020-11-01 12:35

Ksiądz Stanisław Bracha (68 l.), proboszcz parafii w Ksawerowie koło Pabianic (woj. łódzkie) zbuntował się przeciwko decyzji premiera Mateusza Morawieckiego (52 l.) o zamknięciu cmentarzy na trzy dni w związku ze Świętem Zmarłych. Przemianował nekropolię, którą zarządza na „Park cmentarny” i wpuścił na nią swoich parafian.

Piątkowa informacja o zamknięciu od soboty miejsc spoczynku spadła na wielu Polaków jak grom z jasnego nieba. Wielu jeszcze w piątek ruszyło na cmentarze, by odwiedzić groby swoich bliskich.

Przez decyzję rządu straciłem kilkadziesiąt tysięcy złotych! Czujemy się oszukani!!!

Proboszcz Stanisław Bracha też nie zamierzał siedzieć bezczynnie z założonymi rękoma. Na bramie cmentarza w Ksawerowie zawiesił kartkę z napisem „Park cmentarny” i pozostawił otwartą furtkę.- Nikt nie ma prawa zabraniać parafianom odwiedzania grobów bliskich – mówi kapłan. – Mogę iść za to nawet do więzienia, ale wiernych muszę wpuścić.

Jeszcze w sobotę do zamknięcia cmentarza próbowali księdza nakłonić policjanci i łódzka kuria. Proboszcz pozostał jednak nieugięty. Teraz może spodziewać się postępowania karnego za złamanie przepisów o COVID-19. Swoją karę nałoży też na niego sanepid, który został powiadomiony o całej sytuacji. Niewykluczone są również konsekwencje ze strony Archidiecezji Łódzkiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany