Ktoś grozi prezydentowi Sieradza. Będziesz drugim Adamowiczem

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pexels /zdjęcie ilustracyjne

Koszmarne groźby wobec prezydenta Sieradza. "Będziesz drugi po Adamowiczu"

2021-08-06 17:05

Groźby pod adresem prezydenta Sieradza Pawła Osiewały zostały wysłane e-mailem. Nadawca pisze: "Będziesz drugi po Adamowiczu". Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

W ostatnim czasie groźby śmierci otrzymało co najmniej kilkoro samorządowców w Polsce. Wiadomo, że maile z pogróżkami odebrali prezydenci: Białegostoku, Wrocławia, Olsztyna, Inowrocławia i Ciechanowa i Ostrowa Wielkopolskiego. Podobną wiadomość, na adres e-mail sieradzkiego magistratu otrzymał prezydent Paweł Osiewała. Anonimowy nadawca grozi prezydentowi Sieradza własnoręcznym pozbawieniem go życia. Napisał m.in., że "jego koniec jest bliski" lub: "będziesz drugi po Adamowiczu, zabiję cię". Jak czytamy na portalu Radio Łódź, sekretarz Urzędu Miasta Sieradza Jarosław Trojanowski zapowiedział, że w tej sprawie podjęte zostały kroki prawne. Sprawą zajęła się prokuratura. Śledczy ustalają personalia nadawcy.

ZOBACZ TEŻ: Krzysztof Rutkowski odebrał nowe auto. To POTWÓR [FILM, FOTO]

Jak podaje PAP, w woj. łódzkim podobnego maila otrzymał prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko. "Witko, to twój koniec. Wykończę cię tak samo jak Adamowicza w najmniej spodziewanym momencie" – brzmiały między innymi groźby. Sprawa również została zgłoszona na policję.

Za grożenie osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę grozi do 2 lat więzienia.

Groby tragicznie zmarłych policjantów. Zginęli na służbie. Niezapomniani