Łęczyca: 17-latek nakradł czekolad za... PONAD 2 TYSIĄCE ZŁOTYCH!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łęczyca: 17-latek nakradł czekolad za... PONAD 2 TYSIĄCE ZŁOTYCH!

2021-02-03 14:46

Policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy zatrzymali 17-letniego złodzieja czekolady. Chłopak grasował w jednym z dyskontów na terenie Łęczycy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że udało mu się ukraść towaru za ponad 2000 złotych. Teraz grozi mu nawet do 5 lat za kratkami.

W połowie stycznia 2021 roku policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży sklepowej na terenie jednego z łęczyckich dyskontów. Nieznany sprawca ukradł tam kilkadziesiąt czekolad, wyrządzając straty na ponad 700 złotych. Sprawą wykrycia sklepowego złodzieja zajęli się śledczy z łęczyckiej komendy. Analizując zabezpieczone dowody ustalili, że związek z tą kradzieżą ma mieszkaniec powiatu łęczyckiego.

CZYTAJ TEŻ: Budowlaniec OKRADŁ mieszkanie, które MIAŁ WYREMONTOWAĆ! Część rzeczy znaleziono w lombardach

Oddała oszustom 30 tyś. zł, które syn odkładał na mieszkanie

We wtorek, 2 lutego, kryminalni namierzyli i zatrzymali 17-latka. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo na jego koncie.

- Pod koniec stycznia tego roku powrócił on w to samo miejsce i ukradł kolejna partię czekolad. Straty, jakie wyrządził swoją przestępczą działalnością, łącznie sięgają ponad 2 tysięcy złotych - podaje policja.

Podejrzany usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, również w Łowiczu, policjanci zatrzymali niedawno 29-latka, który ukradł... 70 par skarpet [CZYTAJ WIĘCEJ...].

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Nasi Partnerzy polecają