Masaż, rehabilitacja

i

Autor: Anna Mikkelgaard / CC0 / pixabay.com

ŁĘCZYCA. Miał wyleczyć, a mógł zabić. 74-letni fałszywy fizjoterapeuta zatrzymany!

2020-12-14 10:25

Policjanci z Łęczycy (woj. łódzkie) zatrzymali 74-letniego mieszkańca jednej z okolicznych miejscowości, który bez zezwolenia prowadził działalność fizjoterapeutyczną. Ofiarą jego nielegalnych praktyk padła schorowana kobieta, która o mały włos nie przeniosła się na tamten świat.

Pierwsze sygnały o podejrzanych praktykach 74-latka zaczęły docierać do policji już w czerwcu. - Zostaliśmy wówczas powiadomieni, że mężczyzna może prowadzić swoją działalność bez niezbędnego zezwolenia – mówi „Super Expressowi” Mariusz Kowalski z łęczyckiej komendy.

Okazało się, że jedną z pacjentek korzystających z jego usług jest kobieta z bardzo poważnymi schorzeniami zdrowotnymi związanymi z nowotworem. Kiedy trafiła do jego gabinetu, usłyszała, że jest szansa na jej wyleczenie, tymczasem stan chorej dramatycznie zaczął się pogarszać.

Fałszywy fizjoterapeuta został zatrzymany i właśnie usłyszał zarzuty z artykułu 160 Kodeksu Karnego, który stanowi o tym, że kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Masaż tajski