Ponad 300 dzieci z łódzkich szkół zobaczyło, jak długo hamuje rozpędzony tir, autobus i samochód osobowy

i

Autor: Ela Piotrowska/Radio ESKA Ponad 300 dzieci z łódzkich szkół zobaczyło, jak długo hamuje rozpędzony tir, autobus i samochód osobowy

Lekcja na drodze ekspresowej S8 warta więcej niż cały rok na zajęciach w szkole [WIDEO]. ZOBACZCIE, jak tir strąca z drogi manekina!

2016-05-11 19:22

To była nietypowa lekcja wychowania komunikacyjnego. Na jeszcze zamkniętym odcinku drogi ekspresowej S8 dzieci z łódzkich szkół zobaczyły i nauczyły się więcej niż przez cały rok w szkolnej ławie. ZOBACZCIE WIDEO, jak tir strąca z drogi manekina przebranego za dziecko!

Ponad 300 dzieci z łódzkich szkół zobaczyło, jak długo hamuje rozpędzony tir, autobus i samochód osobowy. Dzieci przekonały się, jak niebezpiecznie jest stać w pobliżu pędzących ciężarówek. Lekcja odbyła się na zamkniętym jeszcze dla ruchu odcinku S8 pod Rzgowem. Była tam reporterka Radia ESKA Ela Piotrowska, ZOBACZCIE WIDEO:

Zobacz też: TOP 7 najgorszych skrzyżowań w Łodzi. Tu trzeba mieć oczy dookoła głowy lub... omijać je szerokim łukiem

To była jedyna taka lekcja, nie tylko w Polsce, ale i Europie. Jej organizatorzy są przekonani, że ta godzina spędzona na drodze da dzieciom więcej niż cały rok w szkolnej ławie na zajęciach teoretycznych.

Więcej w materiale AUDIO Eli Piotrowskiej, posłuchajcie:

Co sądzicie o takich lekcjach - dobry pomysł? KOMENTUJCIE!

Nasi Partnerzy polecają