Siatkówka [zdjęcie ilustracyjne]

Autor: Fot. Pixabay.com / TaniaVdB Siatkówka [zdjęcie ilustracyjne]

Liga Mistrzów: Było tak blisko! PGE Skra Bełchatów w bardzo trudnej sytuacji

2019-02-15 9:30

Ogromne emocje, walka do ostatniej piłki i... fatalne zakończenie dla bełchatowian! Trefl Gdańsk pokonał przed własną publicznością PGE Skrę i drugi raz w historii klubu awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Ekipa Andrei Anastasiego decydującego seta wygrała 16:14.

W walentynkowym meczu w Ergo Arenie nie sprawdziło się stare siatkarskie przysłowie "kto prowadzi 2:0 i nie pokonuje przeciwnika w trzecim secie, przegrywa 3:2". Gospodarze wygrali dwie pierwsze odsłony, po czym dopuścili do tie-breaka. Kiedy wydawało się, że bełchatowianie są bliscy sukcesu, siatkarze z Trójmiasta wrócili do gry i zachowali więcej zimnej krwi w końcówce.

Zwycięstwo 3:2 pozwoliło podopiecznym Anastasiego awansować do najlepszej ósemki prestiżowych rozgrywek. Bełchatowianie natomiast muszą wygrać ostatni mecz grupowy (u siebie z Berlin Recycling Volleys) i liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w drugim spotkaniu.

Łódź buduje mieszkania komunalne. SPRAWDŹ LOKALIZACJE!

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki i tabelę grupy D Ligi Mistrzów.

Jak się żyje w Łodzi? ZOBACZ RANKING DZIELNIC:

Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 28:26, 21:25, 18:25, 16:14)

Tabela grupy D (kolejno: miejsce, nazwa klubu, rozegrane mecze, bilans zwycięstw i porażek, bilans setów, punkty)

1. Trefl Gdańsk 5 - 4-1 - 13:6 - 11
2. PGE Skra Bełchatów 5 - 2-3 - 10:10 - 8
3. Greenyard Maaseik - 5 - 2-3 - 10:11 - 6
4. Berlin Recycling Volleys - 5 - 2-3 - 6:12 - 5