Wizualizacje LMF

i

Autor: LMF Wizualizacje/ materiały prasowe

Dzieje się!

Light Move Festival powraca do Łodzi! [DATA, LOKALIZACJE, ZMIANY MPK]

2023-09-14 12:33

Już pod koniec września rozpocznie się wielkie święto światła, które od lat przyciąga do Łodzi tłumy. Light Move Festival, bo o nim mowa, to trzy dni niezapomnianych przeżyć, w towarzystwie iluminacji, mappingów i innych pokazów świetlno muzycznych.

Light Move Festival 2023. Kiedy się odbędzie?

Light Move Festival to największy w Polsce festiwal światła, odbywający się od 2011 roku w Łodzi. Każdej jesieni  podświetla miasto kolorowymi iluminacjami architektonicznym, wyświetlane są w tym czasie również mappingi w technologii 2D/3D. Widowisko uzupełniają wielkoformatowe projekcje oraz instalacje świetlne w parkach miejskich, woonerfach i pasażach. 

Nie inaczej będzie w tym roku. Festiwal rozpocznie się już 29 września i potrwa do 1 października. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo towarzyszy 600. urodzinom Łodzi. Hasło Light Move Festival 2023 to "Szukając szczęścia".

Light Move Festival 2023. Co przygotowano?

Specjalna część festiwalu została przygotowana na ul. Piotrkowskiej, na której przez trzy dni zobaczymy rekordową liczbę bajecznie kolorowych mappingów 3D.

Fasady sześciu zabytkowych kamienic rozświetlą artystyczne interpretacje szczęścia.  Największy z trójwymiarowych pokazów autorstwa grupy Romera Diseño e Infografia ożywi elewacje budynków przy ul. Piotrkowskiej 147 i 149, Piotrkowską 99 rozświetli natomiast projekcja przygotowana przez Jeremie Bellota. Pod numerem Piotrkowskiej 90 zobaczymy talent Sławomira Fąfary, a przy Piotrkowskiej 71 pokaz grupy artystów z Tajlandii: Decide Kit. Szóstą kamienicą w programie jest Piotrkowska 53, która stanie się przestrzenią prezentacji twórczości Radu Ignata. Dodatkowo, na Piotrkowskiej pokazana będzie jubileuszowa instalacja świetlna składająca się z 600 łódek. Do jej tworzenia organizator zaprosił studentów Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego.

Poza główną ulicą Łodzi, pokazy odbywać się będą także w parku Sienkiewicza i Moniuszki, a także w EC1, gdzie zobaczyć będzie można trójwymiarowy mappingu na budynku chłodni. Tutaj również zaplanowano część muzyczną festiwalu oraz pokaz we wnętrzach budynku.

Holy Molly i Vamero rozruszają was tej jesieni! Oto ich "Shake It Till You Make It"

Light Move Festival. Zmiany w MPK

W tych dniach w godzinach 8:00 – 01:00 kursować będzie specjalna linia tramwajowa 101 oraz autobusowa 151, które nawiązują do dawnych linii nocnych. Właśnie dlatego pojawią się na ulicach zabytkowe autobusy i tramwaje. Dodatkowo, będzie można skorzystać  "imprezowego tramwaju" , który przetransportuje nas na wydarzenie w blasku świateł i dźwięków muzyki.

Tramwajowa linia 101 kursować będzie z dworca Łódź Fabryczna przez ul. Kilińskiego i al. Piłsudskiego do Piotrkowskiej Centrum. Na podobnej trasie spotkamy również linię 151, którą pojedziemy również z dworca Fabrycznego, EC1, Piotrkowską Centrum na al. Kościuszki.

Ponadto linie tramwajowe 2A, 3, 8A, 9, 10AB, 11, 12 i 19 oraz linie autobusowe 57, 59, 80C i 83 będą kursować do 1 w nocy. Wszystkie linie nocne (N1-N8) będą obsługiwane autobusami przegubowymi.

Primark zapowiada otwarcie sklepu w Łodzi

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany