Łódź. 22-latek pędził audi blisko 100 km/h za szybko. Miał pecha

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź. 22-latek pędził audi blisko 100 km/h za szybko. Miał pecha...

2021-06-01 11:18

Pędził przez centrum Łodzi, przekraczając dopuszczalną prędkość o o 99 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. 22-latek miał pecha, bo jego wyczyny nie uszły uwadze patrolowi policji. Na nic zdały się tłumaczenia młodego kierowcy, został on surowo ukarany. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem oraz punktami karnymi.

Do zdarzenia doszło 31 maja 2021 r. po północy w rejonie al. Piłsudskiego, nieopodal ul. Targowej. Policjanci z łódzkiej drogówki, prowadzący kontrole prędkości w pewnym momencie zauważyli pędzące audi. Okazało się, że auto poruszało się z prędkością 159 km/h w miejscu, gdzie dozwolone było 60 km/h. Mundurowi natychmiast zatrzymali audi do kontroli. - Za kierownicą auta siedział 22-letni łodzianin. Policjanci zapytali mężczyznę o przyczynę brawurowej jazdy. Młodzieniec odpowiedział, że w nocy nie ma ruchu samochodowego, więc jest to dobra okazja do przetestowania swojego auta. W samochodzie znajdował się pasażer, którego kierujący zabrał z baru, żeby razem mogli pojeździć ulicami w centrum Łodzi - opisuje sierż. sztab. Jadwiga Czyż WRD KMP w Łodzi.

Pędził motocyklem ponad 200 km/h

Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że był trzeźwy. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 99 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ponadto ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 500 zł, a na jego konto kierowcy trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że 1 czerwca 2021 roku weszła w życie nowelizacja przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którą między innymi ujednolicono dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, niezależnie od pory dnia. Zgodnie z obowiązującymi teraz przepisami prędkość dopuszczalna pojazdów w obszarze zabudowanym wynosi 50 kilometrów na godzinę. Wyjątek stanowi strefa zamieszkania, gdzie prędkość dopuszczalna pojazdów wynosi 20 km/h lub jest ona określona znakiem drogowym.