Łódź. Był poszukiwany trzema listami gończymi! Wpadł po kradzieży o wartości 150 zł

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź. Był poszukiwany trzema listami gończymi! Wpadł po kradzieży... alkoholu

2021-11-08 14:46

Łódzcy wywiadowcy zatrzymali tuż po zdarzeniu dwóch sprawców kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało, jeden z mężczyzn poszukiwany był aż trzema listami gończymi.

Zdarzenie miało miejsce 5 listopada 2021 roku po godzinie 19.00 w jednym ze sklepów przy ul. Srebrnej w Łodzi. Doszło tam do kradzieży z rozbojem. Jak ustaliła policja, dwóch mężczyzn, którzy ukradli markowy alkohol oraz napoje o łącznej wartości ponad 150 złotych, zatrzymani przez ochroniarza, użyli wobec niego przemocy, szarpiąc go i uderzając w głowę. Po wszystkim uciekli. Sprawą zajęli się wywiadowcy, którzy po zebraniu niezbędnych informacji oraz przejrzeniu zapisów monitoringu, wspierani przez inne załogi, rozpoczęli poszukiwania sprawców. "Wkrótce jeden z patroli zauważył na ulicy Rybnej dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom podejrzanych. 33 i 24-latek zostali zatrzymani. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali się do kradzieży. Jak tłumaczyli, jedną butelkę oddali znajomemu jako zwrot długu, natomiast drugą sprzedali przypadkowej osobie" - opisuje Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Nowiutkie radiowozy do przewozu osób zatrzymanych

"Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że starszy z zatrzymanych mężczyzn poszukiwany był aż trzema listami gończymi celem odbycia kary pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności, zgodnie z treścią listu gończego przewieziony został do aresztu śledczego" - poinformowała Zdanowska.

Młodszy z mężczyzn objęty został dozorem.

Sonda
Czy kary za najcięższe przestępstwa powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany