Łódź-Górna: Ciało kobiety leżało na balkonie przez kilka godzin z powodu błędu lekarki

2015-07-07 19:06
56-latka zmarła podczas opalania na balkonie
Autor: Emilia Białecka/ESKAINFO.pl 56-latka zmarła podczas opalania na balkonie

Ciało zmarłej na balkonie w poniedziałek (6 lipca) kobiety musiało pozostać na miejscu jeszcze przez kilka godzin od stwierdzenia przez lekarkę zgonu. Powodem była źle wypełniona karta.

Jak pisze Dziennik Łódzki, 56-letnia mieszkanka osiedla Kurczaki w dzielnicy Łódź-Górna, w niedzielę (5 lipca) wyszła na balkon się opalać. Nieżywą już znalazł ją mąż dnia następnego około godz. 7. Wezwana na miejsce lekarka z osiedlowej przychodni od razu stwierdziła zgodn kobiety. W aktach jednak napisała, że "nie wyklucza udziału osób trzecich", przez co konieczne było włączenie w sprawę policji i biegłych medycyny sądowej. Ci natomiast uznali, że karta zgonu została błędnie wypełniona, a zapis uniemożliwiał podjęcie czynności. Lekarka, która wypełniała akta była niedostępna, poza Łodzią.

Ciała 56-latki nie można było zabrać, leżało na balkonie jeszcze przez kilka godzin, zanim prokuratura wydała decyzję o dokonaniu oględzin bez formalnego potwierdzenia jej zgonu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE