Łódź. Internet tylko dla zaszczepionych. Nie masz certyfikatu?  Nie założą sieci

i

Autor: Pixabay.com Łódź. Internet tylko dla zaszczepionych. Nie masz certyfikatu? Nie założą sieci

Łódź. Internet tylko dla zaszczepionych. Nie masz certyfikatu? Nie założą sieci

2021-12-18 18:36

Internetowa sieć osiedlowa w Łodzi nie będzie podłączać internetu osobom, które się nie zaszczepiły. Jeśli nie masz paszportu covidowego, firma internetu nie zainstaluje. Właściciel tłumaczy tę decyzję troską o bezpieczeństwo pracowników.

Z informacji, które przekazał "Express Ilustrowany" wynika, że internetowa sieć osiedlowa Diament w Łodzi postanowiła, że osobom niezaszczepionym sieci podłączać nie będzie. Właściciel firmy i przewodniczący rady osiedla Zarzew, Jakub Hubert tłumaczy tę decyzję troską o bezpieczeństwo pracowników.

- Montaż internetu trwa około 2-3 godzin. W tym czasie pracownik musi przebywać w mieszkaniu z klientem – wyjaśnia Jakub Hubert na łamach „Expressu Ilustrowanego” - Pracownicy mają rodziny, dzieci i nie chcę ich narażać.

Firma odmówiła podłączenia sieci klientce w czwartek. W związku z tym, że nie jest osobą zaszczepioną, odmówiono jej usługi. Kobieta decyzję odmowną miała przyjąć spokojnie.

Właściciel sieci internetowej zaznacza, że w przypadku kwarantanny pracowników znalazłby się w trudnej sytuacji. Podkreśla jednak, że decyzja o nieobsługiwaniu osób niezaszczepionych dotyczy tylko nowych klientów i jedynie w czasie, gdzie będzie sporo zakażeń. Gdy minie czwarta fala, mężczyzna zamierza wycofać się z takiej decyzji.

Koronawirus w Polsce

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce i w poszczególnych województwach? Dziś (sobota, 18 grudnia) Ministerstwo Zdrowia informowało o 19 397 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. Najwięcej z województw: mazowieckiego (2879), śląskiego (2581), wielkopolskiego (2008). Z powodu COVID-19 zmarło 145 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 398 osób.

W Polsce odnotowano do tej pory dwa przypadki wariantu Omikron. Mutacja została stwierdzona w próbce pobranej od 30-letniej obywatelki Lesotho, która przebywała w Polsce na Cyfrowym Szczycie ONZ w Katowicach. Drugi przypadek wariantu Omikron potwierdzono u 3-letniej dziewczynki, mieszkającej w Warszawie.

Chora na Covid urodziła córeczkę, potem przeszła piekło. „To cud, że żyję”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany