Łódź: Medycy wymienią opony z zimowych na letnie za złotówkę!

2020-04-22 13:44 Redakcja
Łódź: Medycy wymienią opony z zimowych na letnie za złotówkę!
Autor: pixabay.com, CC0 fot. MikesPhotos

W geście solidarności ze służbami medycznymi zaangażowanymi w walkę z koronawirusem firma Jaszpol z Łodzi przygotowała dla nich specjalną akcję. Teraz mogą wymienić opony z zimowych na letnie za symboliczną złotówkę. Kiedy zaleca się zmianę opon i dlaczego lepiej to zrobić? Specjaliści wyjaśniają.

Opony dostosowane do pory roku, podobnie jak regularne przeglądy, są podstawą bezpiecznej jazdy. Jak mówią specjaliści, zmianę opon z zimowych na letnie zaleca się, kiedy średnia dobowa temperatura podnosi się powyżej plus 7 stopni Celsjusza, a taką mamy już praktycznie każdego dnia. - Pamiętajmy o tym, że opona dostosowana do pory roku znacznie zwiększa bezpieczeństwo na drodze i to powinno być dla nas priorytetem – podkreśla Marek Nowak, kierownik serwisu mechanicznego firmy Jaszpol mieszczącego się w Zgierzu.

Zmiana opon o odpowiedniej porze roku znacznie wydłuża ich przebieg i żywotność. - Wraz z upływem czasu mieszanka bieżnika, jak i inne elementy składowe opony tracą swoje właściwości nie zapewniając już takiego poziomu przyczepności, hamowania i kierowalności jak nowe opony. Jednocześnie zużycie, zmęczenie i niepożądane procesy takie jak np. postępująca korozja opasań stalowych spowodowana penetracją wody w głąb przez uszkodzenia w bieżniku sprawiają, że opona staje się bardziej podatna na wszelkiego rodzaju awarie i uszkodzenia - przestrzega mechanik.

Jeśli chodzi o kryterium wieku, zaleca się, żeby okres użytkowania opon nie był dłuższy niż 5 lat od daty produkcji, nawet jeśli głębokość bieżnika jest zgodna z prawem, a opona nie nosi widocznych oznak starzenia. Nie powinniśmy także zapominać o regularnym kontrolowaniu ciśnienia w oponach. Spalimy mniej paliwa, a opony będą zużywać się w bardziej jednolity sposób.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Służby medyczne wymienią opony w Jaszpolu za 1 zł

Serwis Jaszpol, w geście solidarności ze służbami medycznymi, zaprasza medyków na wymianę opon z zimowych na letnie, oferując usługę za symboliczną złotówkę. Wizytę należy wcześniej umówić online, pisząc na adres: kontakt@jaszpol.pl lub telefonicznie: 42 612 12 22.

Więcej szczegółów na facebooku Jaszpol.