Łódź. Miód z dachu Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego trafił do pacjentów onkologicznych

i

Autor: ANDRZEJ ZBRANIECKI / SE, Instagram/@unilodz Uniwersytet Łódzki przekazał 30 litrów miodu pacjentom onkologicznym ze szpitala im. Kopernika w Łodzi

Wyjątkowe pasieki

Miód z dachu dla pacjentów onkologicznych! O co chodzi?! To specjalna akcja Uniwersytetu Łódzkiego

2024-12-10 12:16

Uniwersytet Łódzki przekazał 30 litrów miodu pacjentom onkologicznym ze szpitala im. Kopernika w Łodzi. Pochodzi on z pasiek znajdujących się na dachu Biblioteki uczelni i z pasiek na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, którymi opiekują się członkowie Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej. To trzecia edycja charytatywnej akcji Uniwersytetu Łódzkiego.

Łódź. Miód z Uniwersytetu Łódzkiego dla pacjentów onkologicznych

Ten miód nie ma żadnej łyżki dziegciu, bo pacjenci onkologiczni Oddziału Chorób Rozrostowych szpitala im. Kopernika w Łodzi otrzymali go w ramach dorocznej akcji charytatywnej. 30 litrów produktu pochodzi z pasiek znajdujących się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego i na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Zajmują się nimi członkowie Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej, którzy jak poinformowała uczelnia w komunikacie, również przyłączyli się do darowizny, przekazując swoje miody.

- Miód ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu może być stosowany w leczeniu ran i oparzeń. Ponadto, miód może wspomagać układ odpornościowy, poprawiać trawienie i działać kojąco na gardło. Regularne spożywanie miodu może również przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia i energii - przekazuje Uniwersytet Łódzki.

W spotkaniu, w czasie którego pacjentom łódzkiej placówki wręczono miód, wzięli udział:

  • Andrzej Kasprzyk, dyrektor szpitala im. Kopernika w Łodzi;
  • dr Maja Lisik-Habib, kierownik Oddziału Chorób Rozrostowych;
  • dr hab. Mariusz Sokołowicz, prof. UŁ, Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ;
  • Dorota Bartnik, Zastępczyni Dyrektora Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego;
  • Beata Gamrowska, Koordynator ds. Promocji BUŁ;
  • Artem Luhovyi, opiekun pasieki na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ i członek Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej;
  • Andrzej Kołuda, prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej.

Akcja charytatywna organizowana przez Uniwersytet Łódzki odbyła się po raz trzeci.

Pierwsze w 2022 roku miodobranie w pasiece miejskiej w Białymstoku