Ten dom z Łodzi ROBI FURORĘ w sieci! Wygląda jak z bajki! Co się w nim mieści? [WIDEO]

2019-11-28 11:47

Ten dom jest kolorowy i bajkowy. Zrobił furorę w internecie, bo cały budynek przypomina mural. Przy Śmigłego Rydza 70 swoją nową siedzibę ma fundacja Ktoś.

Jak mówi szefowa Fundacji Magda Kijańska, mury, które przez lata nasiąknęły rodzinnym ciepłem służą dziś za bezpieczną przystań wszystkim tym, których życie dotąd nie rozpieszczało: osobom z niepełnosprawnościami, wykluczonym czy zaniedbanym społecznie.

Dom od niedawna jest kolorowy i wręcz bajkowy. Zrobił furorę w internecie, bo cały budynek przypomina mural. - To malowali łódzcy artyści, grupa "Wolni Malarze" z Łodzi. Długo trwały debaty, jak ten dom ma wyglądać. Bardzo długo też trwało malowanie, bo ponad miesiące - opowiada szefowa fundacji.

Po pomoc do fundacji w muralowym domu mogą się zgłosić wszyscy, którzy potrzebują wsparcia terapeutycznego, osoby niepełnosprawne, które szukają pracy, a rodziny osób niesamodzielnych znajdą tu pomoc w opiece nad bliskimi​.

Z szefową Fundacji Magdą Kijańską rozmawiała reporterka ESKI Ela Piotrowska, posłuchajcie:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE