Łódź: Na Starym Polesiu powstaną ulice-ogrody [WIDEO]. ZOBACZ, gdzie i co się zmieni!

2016-05-16 19:00

Stare Polesie się zazieleni - jeszcze w tym roku 9 ulic przeobrazi się w ogrody. ZOBACZ, gdzie dokładnie i co się zmieni!

Odcinki Gdańskiej, Wólczańskiej, Kopernika, Więckowskiego i pięciu innych ulic na Starym Polesiu jeszcze w tym roku zamienią się w ulice-ogrody. Oznacza to, że pojawi się na nich więcej zieleni, a także ławek. Dodatkowo, wprowadzone mają także zostać także pasy rowerowe. A wszystko po to, by zachęcić łodzian do mieszkania w centrum miasta. - Jeszcze w Polsce takich projektów chyba się nie realizuje. Te ulice-ogrody to będą ulice, które mają się charakteryzować bardzo dużą ilością zieleni. Mają stanowić nie tylko przestrzeń do przemieszczania się i komunikacji, ale przede wszystkim przestrzeń do przebywania - mówi Anna Sokołowska z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Zobacz też: Dach fabryki przy Sienkiewicza zostanie pokryty mchem i kwiatami [GALERIA ZDJĘĆ]. ZOBACZ, jak będzie wyglądał!

Tak wygląda skrzyżowanie ul. Strzelców Kaniowskich i Więckowskiego teraz:

ZOBACZ w GALERII, które jeszcze ulice i jak się zmienią!<<

Program "Zielone Polesie" został rozpisany na 10 lat. Wszystkie inwestycje – łącznie 150 ulic-ogrodów i parków kieszonkowych – mają kosztować łącznie 230 milionów złotych.

/Materiał zrealizowali reporterzy: Patrycja Szynter i Roman Czubiński

Posłuchaj relacji reporterki Radia ESKA Patrycji Szynter:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany