16-latek, po uderzeniu siekierą, trafił do szpitala

i

Autor: Wikimedia Commons/ MarkusHagenlocher/CC3.0 16-latek, po uderzeniu siekierą, trafił do szpitala

Łódź: Na Zarzewskiej napadli z siekierą na 16-letniego rowerzystę

2016-03-29 10:33

Na ulicy Zarzewskiej w Łodzi dwóch mężczyzn napadło na 16-letniego rowerzystę. Jeden z nich zaatakował nastolatka siekierą.

Zdarzenie miało miejsce w Wielki Piątek około godz. 17 na ulicy Zarzewskiej. Dwóch młodych mężczyzn zaatakowało 16-latka jadącego rowerem, jeden z nich uderzył go obuchem siekiery. Kiedy chłopak upadł na ziemię, zabrali mu telefon komórkowy oraz rower. Sytuację zauważyło dwóch policjantów jadący samochodem w czasie wolnym od służby. Na ich widok sprawcy rzucili się do ucieczki. Podczas zatrzymania wywiązała się szarpanina, podczas której jeden z napastników uderzył policjanta pięścią w twarz, a drugi próbował zadać mu cios siekierą.

Zobacz też: TOP 10 przestępców w Łodzi [ZDJĘCIA]. Zobacz zdjęcia z monitoringu i portrety pamięciowe

Za rozbój na Zarzewskiej nawet 15 lat więzienia

Ulicą przejeżdżał patrol straży miejskiej, który pomógł w zatrzymaniu agresorów. 16-latek trafił do szpitala. Sprawcami okazali się 20-letni łodzianie notowani wcześniej za konflikty z prawem. Obaj usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz czynnej napaści na policjantów. Grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany