Nawigacja poprowadziła go na drogę w budowie

i

Autor: Auto Pomoc Cała Polska

ŁÓDŹ. Nawigacja poprowadziła go na drogę w budowie. To była pułapka [FOTO]

2020-11-20 9:25

Kierowcy niejednokrotnie przekonywali się, by nie ufać do końca nawigacji, która prowadzi ich do celu. Często bowiem zdarza się, że wyprowadza w przysłowiowe pole. Przekonał się o tym jeden z łódzkich taksówkarzy, który jadąc zgodnie z podawanymi przez lektora wskazówkami, wjechał na budowany odcinek trasy S14 po czym zakopał auto w piachu i nie był w stanie się stamtąd wydostać.

Budowa zachodniej obwodnicy Łodzi, czyli trasy S14 trwa w najlepsze. Na większości odcinków toczą się prace ziemne, a drogowcy przygotowują dopiero teren pod wylewanie betonu.

Śmiertelny wypadek na Jana Pawła II w Łodzi

W czwartek, 19 listopada, wieczorem na jeden z takich piaszczystych fragmentów drogi wjechał łódzki taksówkarz. Kierowcę renault naprowadziła tam używana przez niego nawigacja. Niestety jego auto zakopało się w piasku i nie było w stanie wyjechać. Mężczyzna wezwał więc na pomoc busa, który miał go wyciągnąć z pułapki, ale i ten samochód ugrzązł. Na miejsce trzeba było ściągnąć już fachową pomoc drogową. Po trzech godzinach zmagań udało się wydostać oba pojazdy.