Łódź. Nie żyje Janusz Tryzno. Ogromna strata, człowiek z wielką pasją

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. webandi

Łódź. Nie żyje Janusz Tryzno. "Ogromna strata, człowiek z wielką pasją"

2021-05-28 12:46

O śmierci Janusza Tryzno poinformowało dziś (28 maja 2021) Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej. Twórca Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi zmarł w nocy, w wieku 73 lat. Wspominany jest jako wspaniały, ciepły człowiek z wielką pasją. Na swoim koncie ma między innymi Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Łódź. Nie żyje Janusz Tryzno. Ogromna strata, człowiek z wielką pasją

i

Autor: Grzegorz Mnich/archiwum

Janusz Tryzno urodził się w 1948 roku w Szczecinie. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, którą ukończył w 1974 roku. W 1990 roku założył fundację CORRESPONDANCE DES ARTS, co umożliwiło powołanie do życia w 1993 roku Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi. Polski grafik, malarz, rysownik z licznymi nagrodami na swoim koncie, w tym m.in. odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2013), Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości (2018) i nagrodami literackimi. Laureat Walter Tiemann Preis.

Pogrzeb Rafała Poniatowskiego, dziennikarza TVN24

Muzeum Książki Artystycznej przy ul. Tymienieckiego w Łodzi prowadził z żoną Jadwigą. Muzeum prowadzi i wspiera działalność związaną w dużej mierze z książką artystyczną, ma też m.in. kolekcję urządzeń technicznych z dziedziny typografii w zakresie drukarstwa, papiernictwa, introligatorstwa.

CZYTAJ TEŻ: JAKI BYŁ Krzysztof Krawczyk NA CO DZIEŃ? W podłódzkich Grotnikach ceniono go za WIELE WIĘCEJ NIŻ MUZYKĘ! [WSPOMNIENIA]

O śmierci Janusza Tryzno poinformowało dziś (28 maja) Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej. Jak podaje, odszedł w nocy. Zmarł w wieku 73 lat.

Śmierć Janusza Tryzno to wielka strata dla Łodzi. Internauci komentują: "Ogromna strata, człowiek z wielką pasją i artystyczną duszą. Stworzył cudownie miejsce Muzeum Książki Artystycznej".

Nasi Partnerzy polecają