Świeca

i

Autor: webandi / CC0 / pixabay.com

ŁÓDŹ. Nie żyje Mieczysław Lewandowski. Ostatnie pożegnanie 8 kwietnia [SZCZEGÓŁY]

2021-04-02 8:24

Nie żyje prof. Mieczysław Lewandowski. Wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi zmarł 31 marca w wieku 84 lat. Przez wiele lat był szefem Katedry Montażu Filmowego na Wydziale Reżyserii. Jego ostanie pożegnanie odbędzie się 8 kwietnia na Cmentarzu św. Wojciecha w Łodzi.

O śmierci prof. Mieczysława Lewandowskiego poinformowała w mediach społecznościowych Szkoła Filmowa w Łodzi, z którą przez lata był związany, jako profesor i wykładowca.

Mieczysław Lewandowski był operatorem i reżyserem filmów fabularnych i dokumentalnych. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wydziale Operatorskim Szkoły Filmowej w Łodzi. Jak czytamy w komunikacie filmówki: był autorem zdjęć do kilkudziesięciu filmów, m. in. "Monidła", "Seksolatki" i "Niedziela Barabasza".

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje Michał Szewczyk. "Bez niego Łódź nigdy nie będzie taka sama"

Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł na mszy świętej

Wykładowcą Szkoły Filmowej w Łodzi był od 1964 roku, a od lat 80. jej profesorem. W latach 1982-84 Prorektor Uczelni ds. Międzynarodowych, w latach 1993-1999 Dziekan Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej, w latach 2002-2008 Prorektor ds. Nauczania i Studentów.

Inicjator i twórca kształcenia montażystów, wieloletni szef Katedry Montażu Filmowego (1999-2012) na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi. Honorowy członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM).

Ostanie pożegnanie Mieczysława Lewandowskiego odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 12.45 na Cmentarzu św. Wojciecha (Kurczaki) w Łodzi.

Jedna taka wpadka i mogą uznać Cię za "buraka"! SPRAWDŹ, czy znasz zasady savoir vivre!

Pytanie 1 z 15
Jeśli przytrafi nam się rozmowa telefoniczna w towarzystwie, po jej zakończeniu...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany