Łódź odchodzi od murali, pora na rzeźby i instalacje: ZOBACZCIE ZDJĘCIA, tego możemy się spodziewać na łódzkich ulicach!

2016-06-23 12:16

Koniec z muralami, pora na rzeźby i instalacje! Jeszcze w te wakacje w Łodzi rozpoczną się prace nad nowymi projektami artystów z Polski, Hiszpanii i USA. ZOBACZCIE ZDJĘCIA, tego możemy się spodziewać na łódzkich ulicach!

W ramach projektu UNIQA Art Łódź na ulicach miasta powstaną nowoczesne obiekty artystyczne, które wpiszą się w krajobraz na stałe, bądź tymczasowo. Istotnym założeniem projektu jest odejście od standardowych murali, a tworzenie miejskiej galerii sztuki złożonej z realizacji nie związanych tylko z malarstwem. - Planujemy w tym roku sześć dużych przedsięwzięć. Odchodzimy od murali, chcemy pokazać mieszkańcom Łodzi nowe formy artystyczne. Będą to rzeźby, instalacje oraz różnego rodzaju obiekty przestrzenne - zapowiada Michał Bieżyński z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Czego możecie się spodziewać? ZOBACZCIE GALERIĘ ZDJĘĆ artystów! <<

Znajdziecie tam również informacje, gdzie powstaną instalacje!

Nowe instalacje artystyczne w Łodzi już od lipca

Pierwsze prace powstaną już w lipcu. Dwie instalacje będą czasowe, a cztery na stałe. Wiemy już, że jedna z prac powstanie na ścianie przy siedzibie UNIQA, przy ulicy Gdańskiej 132. Będzie to praca artystyczna łącząca w sobie różnorodne materiały – farbę, ceramikę, elementy lustrzane i rzeźbiarskie. Autorem pracy będzie artystka ze Śląska – Mona Tusz.

Do końca 2016 r. powstanie w sumie 6 różnych realizacji artystycznych stworzonych przez artystów m.in. z Polski, Hiszpanii i USA. Do projektu zostali zaproszeni tacy artyści jak m.in.:
- Alicia Martin (Hiszpania) – instalacja z książek
- Crystal Wagner (USA) – instalacja z różnokolorowych, sztucznych materiałów
- Grup Etam oraz Robert Proch - mural
- Daniel Kaliński i Tomasz Górnicki - rzeźba
- Mona Tusz – mural z wykorzystaniem ceramiki, szkła i elementów lustrzanych

Podobają Wam się te pomysły? PISZCIE!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany