ŁÓDŹ: Ojciec odwracał uwagę, a KILKULETNIA córka WYNIOSŁA INSTRUMENTY! SZOKUJĄCA kradzież w sklepie muzycznym [ZDJĘCIA]

i

Autor: Policja

ŁÓDŹ: Ojciec odwracał uwagę, a KILKULETNIA córka WYNOSIŁA INSTRUMENTY! SZOKUJĄCA kradzież w sklepie muzycznym [ZDJĘCIA]

2020-11-23 15:20

Do szokującej kradzieży doszło w jednym z łódzkich sklepów muzycznych. Jak podaje policja, kiedy ojciec odwracał uwagę sprzedawcy, kilkuletnia dziewczynka wynosiła ze sklepu instrumenty. Teraz są poszukiwani. Komenda Miejska Policji w Łodzi opublikowała w tej sprawie komunikat. Widziałeś tych dwoje?

Kradzież instrumentów przez dziewczynkę w sklepie przy ul. Piotrkowskiej

Do zdarzenia doszło w dniu 9 października 2020 r., ale sprawców kradzieży nie udało się namierzyć do tej pory. Komenda Miejska Policji w Łodzi opublikowała w tej sprawie komunikat. Jak czytamy, tego dnia około godziny 18:00 do salonu muzycznego wszedł mężczyzna, a za nim weszła dziewczynka w wieku około 4-5 lat. - Mężczyzna podszedł do pracownika salonu i odwrócił jego uwagę, a w tym czasie dziewczynka z salonu wyniosła dwa ukulele - opisuje policja. Dziecko było na tyle małe, że sprzedawca siedzący za ladą nawet nie zauważył obecności dziewczynki przebranej w pluszowy strój Pokemona. Kilkulatka bez chwili wahania jednak realizowała - najprawdopodobniej wcześniej uknuty - plan. Teraz ten duet jest poszukiwany.

Dziewczyna schowała instrumenty do wózka, który pchała stojąca przed sklepem kobieta.

Rysopis: Mężczyzna w wieku około 35-45 lat, ciemne krótkie włosy, charakterystyczna śniada cera. Ubrany był w czarną bluzę, niebieskie spodnie jeansowe. Dziewczynka w wieku 4-5 lat, włosy ciemne, ubrana w żółty kombinezon.

Łódzka policja, która szuka sprawców zuchwałej kradzieży podaje nie tylko rysopis mężczyzny, ale także znak szczególny – wózek, do którego trafiły instrumenty był przyozdobiony balonami.

Jak poinformowała policja, wartość skradzionych instrumentów jest szacowana na około 500 zł. Mężczyźnie, który zagadywał w czasie kradzieży ekspedienta, grozi 5 lat więzienia.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu danych sprawcy tego przestępstwa proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu 47 841 48 94 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 bądź całodobowo z dyżurnym I Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi po numerem telefonu 47 841 14 00 lub 47 841 14 01.

Oszust z portalu randkowego