Osobliwy taniec śmierci na rynku Bałuckim

i

Autor: You Tube: Dance Macabre Osobliwy "taniec śmierci" na rynku Bałuckim

Łódź: Osobliwy "taniec śmierci" na Rynku Bałuckim. ZOBACZCIE WIDEO!

2016-07-08 14:07

Kiedy zobaczysz te filmiki zapytasz: "Ale o co chodzi?". Niecodziennie bowiem można się spotkać z widokiem mężczyzny tańczącego w łódzkich ruderach "Danse Macabre". ZOBACZCIE WIDEO!

Tak wyglądał "dance macabre" na Rynku Bałuckim:

"Taniec śmierci", jak dotąd w wykonaniu mężczyzn, możemy zobaczyć m.in. na Rynku Bałuckim, na podwórku na ulicy Wschodniej, na  ulicy Ceglanej, czy też w ruderze na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza. Co to za pomysł? - Łódź i jej okolice pełne są przestrzeni przemijających. Mój projekt ma na celu zwrócenie uwagi na owe pozostałości czasów już minionych i może nie tyle ich ocalenie fizycznie, lecz samej pamięci o nich - czytamy w opisie performansu. Artysta nazwał swój projekt "Danse Macabre" i kolejne odcinki performansu publikuje na kanale YouTube.

Zobacz też: Łódź: Tu można "dostać po ryju". Które dzielnice są najniebezpieczniejsze?

Autor tego oryginalnego projektu wchodzi z łodzianami w interakcję. Na swoim kanale na You Tube zostawił mapę, na której zaznaczone są kolejne punkty akcji. - Aby obejrzeć wideo należy udać się w zaznaczone na mapie miejsce. W każdym z nich znajdują się specjalne wskazówki zawierające, zarówno kadr z wideo, jak i link do niepublicznego filmu na YouTube. Link znaleźć można także przypadkowo - przechodząc po prostu obok takiego miejsca - wyjaśnia.

Tymczasem, ZOBACZCIE WIDEO z dotychczasowych performansów:

Podwórko na ul. Wschodniej:

 

Okolice ulicy Kwiatowej:

Ulica Ceglana:

Skrzyżowanie Piłsudskiego i Śmigłego Rydza:

Nasi Partnerzy polecają