Łódź: pijany kurier miał ponad 3 promile! W takim stanie rozwoził przesyłki

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź: pijany kurier miał ponad 3 promile! W takim stanie rozwoził przesyłki

2021-04-28 13:35

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego, którym przewoził przesyłki kurierskie. Swoje podejrzenia, że mężczyzna może być pijany, przekazał policji świadek. 35-latek szybko został zatrzymany przez policjantów z drogówki. Teraz grozi mu kara do 2 lat za kratkami. Jak tłumaczył się kurier?

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek, 27 kwietnia 2021 r. po godzinie 13:00. O tym, że kierowca jednej z firm kurierskich, najprawdopodobniej prowadzi auto dostawcze po pijanemu poinformował świadek. W swoim zgłoszeniu wskazał elementy charakterystyczne pojazdu, a także kierunek, w którym może się poruszać. Natychmiast w rejon wskazany w zgłoszeniu pojechał patrol policjantów z łódzkiej drogówki, który dość szybko namierzył auto. - Za kierownicą siedział 35-letni łodzianin. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującego. Alkosensor wskazał aż 3,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. W rozmowie z mundurowymi 35-latek tłumaczył swój stan problemami osobistymi - opisuje asp sztab. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Mieszkanka Pabianic była tak pijana, że ledwo siedziała za kierownicą. Zatrzymał ją świadek

Celowo potrącił mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi powiatu łęczyckiego uprawnienia do kierowania pojazdami, a furgon z przesyłkami przekazali wskazanej osobie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, 35-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany