Łódź: pijany 31-latek zatrzymany po szaleńczym pościgu

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź: pijany 31-latek zatrzymany po szaleńczym pościgu [ZDJĘCIA]

2021-04-26 18:08

To cud, że nie doszło do żadnej tragedii. Pijany 31-latek za kierownicą renault przejechał z dużą prędkościa przez stację paliw w gminie Rzgów. Świadkami tego byli m.in. rzgowscy policjanci, którzy natychmiast ruszyli za nim. Kierowca nie reagował na wydawane przez mundurowych polecenia, po drodze łamiąc szereg przepisów. Mężczyznę udało się zatrzymać dopiero w Łodzi. Jak się okazało, jechał z równie pijanym pasażerem. Więcej o tym zdarzeniu w naszym materiale.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (25 kwietnia 2021 r.) po godzinie 21:00. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Rzgowie, patrolując gminę zauważyli szybko wjeżdżające renault na jedną ze stacji w Gadce Starej. Samochód nie zatrzymał się na terenie stacji tylko szybko wjechał na drogę krajową 91 i pędził nadal z dużą prędkością w kierunku Rzgowa. Wzbudziło to podejrzenia mundurowych i ruszyli natychmiast za nim w pościg. Dodatkowo kierowca renault popełniał szereg wykroczeń - jak opisuje policja: jechał środkiem jezdni, przekraczał linię podwójną ciągłą, nie sygnalizował skrętu, wyprzedzał na przejściu dla pieszych, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, jechał po chodniku.

Rozpędzony samochód wpadł do Raduni w Juszkowie. Kierowca nie żyje!

Kierowca nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia do zatrzymania się i nadal uciekał. Rzgowscy policjanci zatrzymali go dopiero na terenie Łodzi. Jak się okazało, był nim 31-letni łodzianin, a badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, nigdy nie zdobył uprawnień do kierowania pojazdami. Razem z nim podróżował 39-letni mieszkaniec Łodzi, również pijany.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Zrobił sobie przejażdżkę po pijaku i skasował latarnię. 32-latek stanie przed sądem

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 31-latkowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna odpowie za szereg popełnionych wykroczeń.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany