Łódź. Zrobił sobie przejażdżkę po pijaku i skasował latarnię. 32-latek stanie przed sądem

i

Autor: Policja /KWP Łódź W miniony czwartek (22.04.2021) na ul. Maratońskiej na łódzkiej Retkini 32-latek na podwójnym gazie doprowadził do kolizji. Alkomat wskazał w jego organizmie 2,7 promila. 32-latek zniszczył swoje auto, stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za przestępstwo.

Łódź. Zrobił sobie przejażdżkę po pijaku i skasował latarnię. 32-latek stanie przed sądem

2021-04-23 10:30

W miniony czwartek (22.04.2021) na ul. Maratońskiej na łódzkiej Retkini 32-latek na podwójnym gazie doprowadził do kolizji. Alkomat wskazał w jego organizmie 2,7 promila. 32-latek zniszczył swoje auto, stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za przestępstwo. Za jazdę po pijanemu kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 22 kwietnia tuż po godzinie 19:00 na ulicy Maratońskiej w Łodzi. Jak podaje asp. sztab. Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki, renault kierowane przez 32-latka uderzyło w ogrodzenie posesji i swoją jazdę zakończyło na przydrożnej latarni. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierowca renault nie dostosował prędkości do warunków, w jakich odbywał się ruch, w wyniku czego stracił panowanie nad autem i doprowadził do kolizji. Wezwana na miejsce załoga karetki przebadała mężczyznę. Kierowcy nic się nie stało. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie aż 2,7 promila alkoholu.

CZYTAJ TEŻ: Groźny wypadek karetki. Ambulans z pacjentką zderzył się z osobówką. Jak do tego doszło?

Patrzyłem córce w oczy jak zginęła

Mundurowi zatrzymali 32-latkowi prawo jazdy, wkrótce usłyszy on zarzuty związane ze spowodowaniem kolizji drogowej, a także kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za jazdę po pijanemu kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Sonda
Czy kary za jazdę samochodem po alkoholu powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany