Rzgów: Groźny wypadek karetki. Ambulans z pacjentką zderzył się z osobówką. Jak do tego doszło? [FOTO]

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Rzgów: Groźny wypadek karetki. Ambulans z pacjentką zderzył się z osobówką. Jak do tego doszło?

2021-04-22 22:55

Groźny wypadek miał miejsce w środę (21.04) rano na skrzyżowaniu ulic Katowickiej z Tuszyńską w Rzgowie. Karetka pogotowia, jadąc na sygnale, zderzyła się z autem osobowym. W ambulansie była wieziona do szpitala pacjentka. W wypadku poszkodowani zostali kierowcy obu pojazdów.

Wypadek na skrzyżowaniu Katowickiej z Tuszyńską w Rzgowie miał miejsce 21.04 tuż po godzinie 9:00. Jak podaje policja, karetka pogotowia ratunkowego jadąc "na sygnałach" w kierunku Łodzi wjechała na skrzyżowanie przy palącym się czerwonym świetle. W tym momencie doszło do zderzenia się ze skodą, która skręcała w ulicę Tuszyńską, a dla jej kierunku jazdy paliło się światło zielone. W wyniku zdarzenia 57-letnia kierująca skodą i 31-letni kierowca karetki zostali przewiezieni do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, pacjentka przewożona w chwili zdarzenia karetką dotarła do szpitala, do którego była od początku wieziona. Okoliczności wypadku badają rzgowscy policjanci.

Patrzyłem córce w oczy jak zginęła

"Pamiętajmy, że pojazd jadący z włączonymi sygnałami błyskowymi i dźwiękowymi może przemieszczać się ze znaczną prędkością. I o to chodzi, by jak najszybciej dotarł on do celu. Samochód uprzywilejowany jest łatwy do dostrzeżenia, dlatego, że wysyła błyskowe sygnały świetlne w kolorze niebieskim. Oprócz sygnałów świetlnych kierujący tego typu pojazdem używa sygnału dźwiękowego, o zmiennym tonie, a także ma włączone światła mijania lub drogowe" - przypomina policja, jednocześnie zastrzegając, że "kierujący pojazdem uprzywilejowanym może nie stosować się do przepisów ruchu drogowego, w tym sygnalizacji świetlnej. Musi natomiast stosować się do poleceń i sygnałów wydawanych przez osoby kierujące ruchem, a także za każdym razem kierujący pojazdem uprzywilejowanym, musi zachować szczególną ostrożność, aby nie spowodować zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym".

Pierwsza pomoc - czy wiesz, jak jej udzielić?

Pytanie 1 z 10
Wypadek samochodowy
wypadek samochodowy
Nasi Partnerzy polecają