Łódź: uciekając przed policją uderzyła w drzewo. Kobieta była pijana i... poszukiwana

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź: uciekając przed policją uderzyła w drzewo. Kobieta była pijana i... poszukiwana [FOTO]

2021-04-21 12:24

Minionej nocy (21 kwietnia) na łódzkim Widzewie doszło do pościgu. Jak się okazało, za kierownicą uciekającego przed policją saaba siedziała kobieta. Rajd zakończył się na ulicy Niciarnianej, na przydrożnym drzewie. 28-latce nic się nie stało, natomiast podczas kontroli wyszło na jaw, że kobieta nie tylko jest pijana, ale i... poszukiwana. Teraz grozi jej do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło po północy. Policjanci z łódzkiej drogówki zwrócili uwagę na saaba, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze dali kierującej sygnał do zatrzymania, jednak ta zignorowała polecenie, a następnie przyspieszyła i ruszyła dalej w kierunku ulicy Niciarnianej. Policjanci, jadąc za uciekającym saabem zauważyli, jak kierująca autem gwałtownie skręca w lewo w ulicę Niciarnianą, traci panowanie nad pojazdem i uderza w przydrożne drzewo. - Po całym zdarzeniu mundurowi niezwłocznie podbiegli do auta, aby sprawdzić stan poszkodowanej. Otwierając drzwi poczuli charakterystyczny zapach alkoholu. 28-latka nie potrzebowała pomocy medycznej. Została poddana badaniu na zwartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wykazało 1,5 promila. Kobieta została sprawdzona w systemach policyjnych. Wówczas wyszło na jaw, że jest poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Łodzi. Swoje zachowanie tłumaczyła stanem upojenia alkoholowego i obawą przed zatrzymaniem - opisuje sierż. sztab. Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Olsztyn. Policja eskortowała rodzącą kobietę do szpitala. Zdążyli w ostatniej chwili

Łodzianka została ukarana mandatami karnymi na łączną kwotę 1000 złotych, m.in. za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz niezastosowanie się do dawanego przez policjantów sygnału do zatrzymania. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, natomiast saab trafił na policyjny parking.

Kobieta za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem, grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Jaka kara powinna czekać pijanych kierowców?
Nasi Partnerzy polecają