Wielka akcja CBŚP jak z filmu Vegi. Policja znalazła materiały wybuchowe i broń! [ZDJĘCIA]

i

Autor: CBŚP

Wielka akcja CBŚP jak z filmu Vegi. Policja znalazła materiały wybuchowe i broń! [ZDJĘCIA]

2021-04-21 8:05

To była akcja niczym z filmu Patryka Vegi. CBŚP wkroczyło na ponad dwadzieścia posesji na terenie ośmiu województw, w tym łódzkiego. Funkcjonariusze znaleźli tam m.in. materiały wybuchowe i ich prekursory, substancje chemiczne oraz mieszaniny pirotechniczne, jak również samodziałowe urządzenia wybuchowe i broń. W akcji wzięli udział policjanci CBŚP, funkcjonariusze ABW, minerzy-pirotechnicy z SPKP, eksperci z CLKP i laboratoriów kryminalistycznych KWP, a także policjanci z miejscowych jednostek Policji.

Policja wytypowała osoby, które mogły nielegalnie wytwarzać mieszaniny pirotechniczne i posiadać prekursory materiałów wybuchowych, po czym zaplanowała akcję. Ponad 90 funkcjonariuszy przeszukało 25 posesji i mieszkań, na terenie województw: pomorskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, wielkopolskiego, śląskiego oraz mazowieckiego. W działaniach został wykorzystany specjalistyczny sprzęt używany przez pirotechników CBŚP, m.in. analizatory materiałów wybuchowych.

Przebrał się za policjanta i terroryzował okolice z bronią w ręku

Jak podaje CBŚP, podczas akcji funkcjonariusze przejęli kilogram materiałów wybuchowych, 4 kilogramy mieszanin pirotechnicznych, ponad 20 kilogramów sypkich i blisko 35 litrów płynnych prekursorów materiałów wybuchowych. Zabezpieczono także 75 kilogramów substancji chemicznych mogących posłużyć do wytwarzania materiałów wybuchowych, jak również 10 sztuk samodziałowych urządzeń wybuchowych. Policjanci przejęli również 2 jednostki broni palnej, 3 paralizatory i marihuanę.

ZOBACZ TEŻ: AKCJA CBŚP w łódzkim klubie nocnym. Wynajmowali pokoje, w pakiecie oferując SEKS [ZDJĘCIA]

- Zabezpieczone w trakcie działań substancje chemiczne zostaną poddane szczegółowym badaniom przez biegłych. Na podstawie ich ekspertyz zostanie podjęta decyzja o przedstawieniu zarzutów osobom, u których je zabezpieczono. Warto podkreślić, że gotowe mieszaniny pirotechniczne oraz ich prekursory ze względu na swoje właściwości są bardzo niebezpieczne, a ich wytwarzanie, użycie lub nawet samo przechowywanie może stwarzać ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach - podaje CBŚP.

Zgodnie z kodeksem karnym wytwarzanie lub obrót substancjami, materiałami i urządzeniami niebezpiecznymi bez wymaganych zezwoleń jest zabroniony. Osoba posiadająca takie substancje może odpowiadać za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy lub zdarzenia określonego w art. 163 kk. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat więzienia.

Sonda
Jaka powinna być kara za publiczną masturbację?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany