Łódź. Pijany taksówkarz spał na środku drogi w centrum miasta

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. REDioACTIVE /zdjęcie ilustracyjne

Łódź. Pijany taksówkarz spał na środku drogi w centrum miasta

2021-08-24 11:44

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca taksówki, który zasnął w aucie na pasie ruchu na ul. Zachodniej w Łodzi. Na samochodzie widoczne były świeże ślady uszkodzeń.

Dziś (24 sierpnia 2021 roku) około godziny 4:10 dyżurny łódzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Zachodniej tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Ogrodową, na pasie ruchu stoi taksówka, a w niej śpi mężczyzna. Natychmiast w rejon wskazany przez zgłaszającego pojechał patrol łódzkiej drogówki. "Policjanci szybko zlokalizowali stojącą na prawym pasie ruchu ulicy Zachodniej skodę oznakowaną logo "TAXI", za kierownicą której drzemał mężczyzna. Funkcjonariusze obudzili kierowcę. Tłumacząc swój postój, mężczyzna powiedział mundurowym, że podczas jazdy poczuł się zmęczony, stanął na chwilę, po czym najprawdopodobniej zasnął. Badanie stanu trzeźwości 47-latka wykazało aż 2,3 promila alkoholu w jego organizmie. Podczas oględzin taksówki policjanci odnaleźli świeże ślady uszkodzeń pojazdu, których pochodzenia nieodpowiedzialny kierujący nie potrafił wyjaśnić" - podaje asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi.

Lot nad rondem w Nowej Soli

Wkrótce 47-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat za kratkami, długoletni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. "Pozostaje do wyjaśnienia w jakich okolicznościach i co uszkodził mężczyzna swoim autem. Skoda trafiła na policyjny parking" - informuje Boratyńska. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.