ŁÓDŹ: Pożar w Centrum Zdrowia Matki Polki i WIELKA EWAKUACJA pacjentów!

i

Autor: KM PSP w Łodzi /archiwum

ŁÓDŹ: Pożar w Centrum Zdrowia Matki Polki i WIELKA EWAKUACJA pacjentów!

2021-01-05 7:50

Do pożaru w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi doszło w poniedziałek (4.01.2021). Zadymienie było tak duże, że konieczna była ewakuacja około 150 osób, w tym pacjentów.

Pożar w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki wybuchł rano w budynku A, gdzie mieszczą się oddziały ginekologiczno-położnicze. Pacjentki trafiły na inne oddziały. Jak podaje straż pożarna, łącznie, ewakuowane zostały 144 osoby, w tym 62 pacjentów. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Jak podaje straż pożarna, zapaliła się instalacja elektryczna, a ogień pojawił się w szachcie instalacyjnym, gdzie płonął od piwnicy aż do drugiego piętra budynku.

- Topiące się kable spowodowały bardzo silne zadymienie, dlatego konieczna była ewakuacja budynku - mówi mł. kpt. Łukasz Górczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

W akcji gaśniczej w Centrum Zdrowia Matki Polki brało udział 40 strażaków i 11 jednostek. O ile pożar udało się ugasić dość szybko, to konieczne było wielogodzinne oddymianie i wietrzenie budynku.

Strażacy OSP Gwda Wielka uratowali tonącego psa
Nasi Partnerzy polecają