Łódź. Przy Teatrze Powszechnym znaleziono grób ze szczątkami

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pawel_Litwin + UMŁ

Łódź. Szokujące odkrycie przy Teatrze Powszechnym! Znaleziono grób ze szczątkami

2021-12-15 8:29

Podczas prac budowlanych, na ulicy Legionów, robotnicy trafili na kolejne ludzkie szczątki. Zostały one odnalezione przy murze Teatru Powszechnego. Znalezisko zostało zabezpieczone i zostanie poddane badaniom archeologicznym.

Przypomnijmy, na ul. Legionów trwają obecnie prace nad powstającym pasażem, który ma połączyć ul. Ogrodową z ul. Legionów i Śródmieście z dawnym fabrycznym imperium Izraela Poznańskiego. Przypomnijmy, że półtora roku temu przy kościele św. Józefa robotnicy trafili na głębokości 1,5 m na stare groby. Naukowcy oszacowali, że szczątki miały około 200 lat. - To najpewniej pozostałości po cmentarzu, który znajdował się przy tym kościele w XIX wieku - podaje magistrat. Tym razem szczątki wykopano przy murze Teatru Powszechnego. Znalezisko zostało zabezpieczone i zostanie poddane badaniom archeologicznym.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Odnaleziono ponad 70 grobów dzieci z obozu koncentracyjnego. "Przez lata ludzie myśleli, że kłamiemy"

Sąsiadki 47 lat kłócą się o 3 metry działki. W ruch poszła siekiera

Cmentarz przy kościele p.w. św. Józefa nazywany jest pierwszym cmentarzem przy ul. Ogrodowej. Założono go w 1822 r. i był cmentarzem dwuwyznaniowym - składał się z części ewangelickiej oraz katolickiej. Pochowani na nim byli m.in. twórcy przemysłowej Łodzi. Po otwarciu istniejącego do dziś Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej, pierwszy cmentarz został zamknięty. W 1877 r. za sprawą Izraela Poznańskiego na teren zamkniętego cmentarza przeniesiono z pl. Kościelnego modrzewiowy kościół, pochodzący z końca XVIII wieku.

Sonda
Czy interesujesz się historią?